wtorek, 6 września 2022 13:36

[ZDJĘCIA] Te trzy stoiska zwyciężyły podczas AGRO Nawojowa

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[ZDJĘCIA] Te trzy stoiska zwyciężyły podczas AGRO Nawojowa

Ponad 300 wystawców skorzystało z naszego zaproszenia i zaprezentowało się podczas wystawy AGRO Nawojowa w miniony weekend.

Specjalna komisja oceniła każde z nich i nagrodziła finansowo trzy stoiska.

-  Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 1500 złotych wręczyliśmy Monice Nosal za kiermasz charytatywny oraz serce włożone w działalność

– mówi Roman Potoniec, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego i przewodniczący Komisji.

– Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 1000 złotych przypadła firmie Traktor – serwis Marek Krajowski – za nowoczesność, bogatą ofertę i wieloletnią tradycję w branży maszyn rolniczych. Trzecie miejsce i nagrodę w wysokości 500 złotych otrzymało stoisko Stachurski wyroby z wikliny – za niezwykły wyroby i artystyczne podejście do tworzenia z wikliny i drewna.

Ponadto przyznano wyróżnienia dla stoisk: Hodowla ALAPAK – Jarosław Łatka – za najbardziej sympatyczne zwierzęta oraz mnóstwo radości dla dzieci i dorosłych; EKSPERT GLAS – za nowe technologie i ich dodatkowe wykorzystanie jako atrakcji dla dzieci; Spółdzielnia Ogrodnicza Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu – za ogromny wybór asortymentu i estetykę stoiska; Koło Gospodyń Wiejskich SZCZEREŻANKI ze Szczereża – za piękne dekoracje florystyczne i różnorodny wybór lokalnych potraw; Zakliczyn Szkółka Roślin – za bogaty wybór sadzonek drzew, krzewów, bylin i potraw.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Roman Potoniec – przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego, Renata Wiktor – przedstawiciel Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Nawojowej, Edyta Wyszomirska – przedstawiciel Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Nagrody wręczali: wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, senator Wiktor Durlak, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest Powiat Nowosądecki wraz z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej w Nawojowej, Zespołem Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej i Stowarzyszeniem Nowa Inicjatywa. Współorganizatorami imprezy są miasta i gminy Sądecczyzny oraz: Małopolska Izba Rolnicza, Agencja Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa oddział Kraków oraz Lasy Państwowe – dyrekcja w Krakowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Fundacja Sądecka. Patronat nad wystawą objął Henryk Kowalczyk - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka