poniedziałek, 14 marca 2022 08:05

[Wideo] Widział to cały świat. Nie żyją ciężarna i jej dziecko. Kobieta została ranna podczas bombardowania szpitala

Autor Mirosław Haładyj
[Wideo] Widział to cały świat. Nie żyją ciężarna i jej dziecko. Kobieta została ranna podczas bombardowania szpitala

Agencja Ukrinform, która w swoim komunikacie powołuje się na dziennikarkę Głosu Ameryki Asję Dolinę, donosi, że zmarła ciężarna, która została ranna w czasie bombardowania oddziału położniczego 9 marca.

Asja Dolina dziennikarka Głosu Ameryki poinformowała na swoim fanpage'u, że zmarła ciężarna, która została ranna w wyniku bombardowania szpitala w Mariupolu.

– Pierwsza ciężarna dziewczyna z wideo/fotorelacji z miejsca bombardowania Szpitala Dziecięcego numer trzy w Mariupolu (Roddom), przeprowadzona na nośniku nie przeżyła. A jej nienarodzone dziecko nie przeżyło. Fotograf Eugene Maloletka potwierdza, kto zrobił te zdjęcia dla AP. Druga - Marianna Podgurska - urodziła wczoraj dziewczynkę, jak już wielu z Was wie... I zmarła pierwsza ciężko ranna dziewczyna

– napisała dziennikarka i dodała:

– PS filmik dla tych, którzy jeszcze twierdzą, że nie było ani jednej kobiety w ciąży. One NIE SĄ AKTORKAMI - w komentarzu.

Wideo obejrzysz tutaj:

Первая беременная девушка из видео/фото репортажей с места бомбежки детской больницы номер три в Мариуполе (роддом), та,...

Opublikowany przez Asyę Doliną Niedziela, 13 marca 2022

Bombardowane Mariupola

9 marca Rosjanie zbombardowali szpital dziecięcy i porodówkę. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania ukazujące ogrom zniszczenia.

Zdobycie Mariupola mogłoby dać Rosjanom szansę na stworzenie połączenia Krymu z separatystycznymi republikami położonymi na wschodzie Ukrainy.

Firma Maxar Technologies opublikowała tego dnia w sieci zdjęcia satelitarne, które pokazują zniszczenia, jakich dokonali Rosjanie w mieście.

Do sieci trafiły też zdjęcia szpitala dziecięcego i porodówki po dzisiejszym nalocie wojsk rosyjskich. Widać na nich nie tylko ogrom zniszczenia, ale i rannych, m.in. ciężarne.

Мариупольская детская больница и роддом после сегодяшнего авиаудара

Opublikowany przez Djavanshira Akhmed Środa, 9 marca 2022
– Nadeszły znowu takie czasy, kiedy oczom braknie łez. Serce pęka z bólu

– pisze jedna z internautek.

– Łzy same lecą

– komentuje inny użytkownik Facebooka.

Prezydent Ukrainy zamieścił w sieci nagranie ze szpitala:

– Ludzie, dzieci są pod gruzami. Okrucieństwo! Jak długo jeszcze świat będzie ignorował terror? Zamknijcie niebo teraz! Zatrzymajcie zabójców! Macie moc, ale wydaje się, że tracicie człowieczeństwo

– napisał na Twitterze Wołodymyr Zełenski.

Do sytuacji w Mariupolu po bombardowaniu szpitala odniósł się w środę (9 marca) premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson:

– Wielka Brytania udzieli większego wsparcia dla Ukrainy w obronie przed nalotami i pociągnie Putina do odpowiedzialności za jego straszne zbrodnie.

Inf.: Facebook, Reuters

Czytaj również:

[Wideo] Ranne ciężarne i dzieci pod gruzami szpitala. Do sieci trafiły zdjęcia Mariupola po bombardowaniu
Wiadomości Europa: Od kilku dni Rosjanie starają się zdobyć okrążony Mariupol. Dziś zbombardowali szpital dziecięcy i porodówkę. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania ukazujące ogrom zniszczenia.
Europa i świat

Europa i świat - najnowsze informacje