czwartek, 6 lipca 2023 09:22

Trwają prace związane z rozbudową SP nr 3 w Wieliczce. Placówka zyska nowe skrzydło i windę

Autor Marzena Gitler
Trwają prace związane z rozbudową SP nr 3 w Wieliczce. Placówka zyska nowe skrzydło i windę

Trwają prace budowlane dotyczące rozbudowy budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce oraz instalacji wewnętrznych elektrycznych i sanitarnych. W ramach prac zostaną również rozbudowane i przebudowane instalacje zewnętrzne i przyłącza kolidujące z inwestycją. Z kolei teren na działce nr 569 obr.1 w Wieliczce ma ulec zagospodarowaniu i ukształtowaniu.

Głównym celem inwestycji jest rozbudowa budynku szkoły podstawowej nr 3 w Wieliczce. Polega ona na dobudowie do głównego budynku od strony wejściowej frontowej, północnej segmentu dydaktycznego o wysokości trzech kondygnacji nadziemnych wraz z piwnicami. Projektowana rozbudowa pozwoli na uzyskanie 8 pomieszczeń dydaktycznych na trzech kondygnacjach w poziomie piwnicy dodatkowej powierzchni szatni, holu wejściowego, pomieszczeń sanitarnych w tym toalet dla niepełnosprawnych, W ramach inwestycji zostanie wybudowana winda wewnętrzna w budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych. Z kolei parking dla samochodów osobowych zostanie zmodernizowany. Przebudowie mają też ulec kolidujące z inwestycją instalacje zewnętrzne oraz przyłącza.

– Przypomnijmy, że w latach 2016-2017 wybudowaliśmy kompleks sportowy (sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne) przy Szkole Podstawowej nr 3. Całkowite nakłady finansowe wyniosły blisko 3 mln zł. Projekt obejmował rozbiórkę małej, niewymiarowej sali gimnastycznej przy szkole, która nie spełniała wymagań technicznych oraz budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Ponadto w ramach zadania zbudowano boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20 m x 40 m o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem. Obecnie realizujemy kolejną inwestycję związaną z poprawą infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 3. – podkreśla Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka – Artur Kozioł.

Inf./fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka