czwartek, 14 października 2021 13:06

W Bochni już można się rejestrować na szczepienia 3. dawką. Kto jest uprawniony do jej otrzymania?

Autor Mirosław Haładyj
W Bochni już można się rejestrować na szczepienia 3. dawką. Kto jest uprawniony do jej otrzymania?

Ze szczepienia mogą skorzystać wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia oraz pracownicy ochrony zdrowia mający bezpośredni kontakt z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Do przyjęcia szczepienia uprawnieni są również pracownicy zatrudnieni w szeroko pojętej opiece zdrowotnej (niezależnie od formy zatrudnienia) wykonujący zawody niemedyczne w tym personel pomocniczy czy administracyjny placówek leczniczych taki jak przykładowo rejestrator czy salowa pod warunkiem, że charakter wykonywanej przez nich pracy polega na bezpośrednich kontaktach z pacjentem lub w warunkach laboratoryjnych z materiałem zakaźnym SARS-CoV-2.

Ponadto, uprawnieni do przyjęcia szczepienia dawki przypominającej są również uczniowie szkół oraz studenci uczelni, którzy podczas praktycznych zajęć dydaktycznych mają bezpośredni kontakt z pacjentem.

Przypominającą dawkę należy podać nie wcześniej niż 6 miesięcy od ukończenia pełnego schematu szczepienia przeciw COVID-19. Dedykowaną szczepionką do realizacji szczepienia przypominającego jest szczepionka Comirnaty Pfizer-BioNTech.

Rejestracja jest możliwa pod nr tel. 695 190 178, czynnym od godz. 9 do 14 od poniedziałku do piątku.

Pod tym numerem można zarejestrować się także do przyjęcia pierwszej dawki szczepienia przeciwko COVID-19.

Inf.: Szpital

Bochnia

Bochnia - najnowsze informacje