środa, 8 lipca 2020 09:47

W Jodłówce powstanie rondo i chodnik dla pieszych

Autor Mirosław Haładyj
W Jodłówce powstanie rondo i chodnik dla pieszych

Starosta Bocheński Adam Korta oraz Starosta Brzeski Andrzej Potępa podpisali porozumienie w sprawie współfinansowania opracowania dokumentacji projektowej na budowę ronda na granicy obu powiatów w Jodłówce i Jasieniu.

W miejsce dotychczasowego skrzyżowania dróg powiatowych nr 1435 K Brzesko – Cerekiew, nr 1442 K Krzeczów – Grądy i drogi gminnej w Jodłówce powstanie rondo oraz chodnik dla pieszych. Poprawi to bezpieczeństwo w tym niebezpiecznym miejscu.

– Jestem zwolennikiem takich rozwiązań na drogach, które zapewnią kierowcom i pieszym maksimum bezpieczeństwa. Ruch na drogach powiatowych jest coraz większy, stąd też potrzeba takich inwestycji

– powiedział Starosta Bocheński Adam Korta.

Wcześniej porozumienie z powiatem brzeskim, który będzie realizował inwestycję, podpisały gminy uczestniczące w tym przedsięwzięciu tj. Brzesko i Rzezawa. Każdy z samorządów przeznaczył na opracowanie dokumentacji po 20 tysięcy złotych. Dokumentacja powinna powstać do końca przyszłego roku. Po przygotowaniu projektów będzie można starać się o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego dla tej inwestycji.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Bochni

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje