czwartek, 5 stycznia 2023 12:00

W Miechowie rusza przyjmowanie pacjentów na badania rezonansem!

Autor Patryk Trzaska
W Miechowie rusza przyjmowanie pacjentów na badania rezonansem!

Od poniedziałku (9 stycznia) rusza rejestracja pacjentów kierowanych przez specjalistów na badania rezonansem magnetycznym, który dzięki funduszom samorządów – Sejmiku Województwa Małopolskiego i Powiatu Miechowskiego od października 2022 r. Rezonans został zainstalowany w Szpitalu św. Anny w Miechowie.

Powiat Miechowski dzięki staraniom jego obecnych włodarzy przestał być białą plamą na mapie Małopolski pod względem możliwości realizacji badania rezonansem magnetycznym. Pacjenci ziemi miechowskiej kierowani na diagnostykę rezonansem, dotychczas musieli korzystać z placówek rozsianych w większych miastach Małopolski i sąsiednich województwach.

Pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu św. Anny w Miechowie powstała dzięki sfinansowaniu zakupu ultranowoczesnego urządzenia i adaptacji pomieszczeń pod pracownię przez samorządy – Sejmiku Województwa Małopolskiego (5 mln zł) oraz Powiatu Miechowskiego (1,5 mln zł).

Badania rezonansem dla pacjentów miechowskiego szpitala ruszyły już w październiku ubiegłego roku. Dzięki uzyskanemu w nowym roku kontraktowi z NFZ, od poniedziałku 9 stycznia będą mogły być realizowane również dla pacjentów kierowanych przez lekarzy specjalistów z innych publicznych jednostek leczniczych. Ze względu na pozyskane dofinansowanie, nie ma możliwości przeprowadzania badań komercyjnych.

inf./fot. Starostwo Powiatowe w Miechowie

Miechów - najnowsze informacje