wtorek, 4 kwietnia 2023 04:53

W sobotę tradycyjne święcenie pokarmów na Rynku Głównym. Znamy szczegóły

Autor Mirosław Haładyj
W sobotę tradycyjne święcenie pokarmów na Rynku Głównym. Znamy szczegóły

W Wielką Sobotę, 8 kwietnia w ramach jarmarku wielkanocnego na Rynku Głównym odbędzie się święcenie wielkanocnych pokarmów. Tradycyjne spotkanie z udziałem włodarzy miasta i kościoła krakowskiego planowane jest jednak w zmienionej względem minionych edycji formule.

Dramatyczne wydarzenia za naszą wschodnią granicą, spowodowały, że w tym roku Wielkanoc będzie czasem szczególnie wyjątkowym. Mimo jednak wielu przeciwności i trudów, tak jak i dawniej odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Krakowa przy wspólnym święceniu wielkanocnych koszyczków. Z oczywistych względów będzie przebiegać w innej niż dotychczas, skromniejszej, formule.

Rynek Główny jest teraz miejscem jarmarku wielkanocnego, który licznie gromadzi zarówno mieszkańców, jak i gości naszego miasta. Jarmark zaprasza w nowej odsłonie, przemyślanej i odświeżonej estetyce, z udziałem wystawców z zagranicy, w tym z Ukrainy.

Właśnie tam, wspólnie z jego organizatorami – Krakowską Kongregacją Kupiecką oraz firmą Artim, wśród barwnych wielkanocnych dekoracji, rękodzieła i tradycyjnych przysmaków, w Wielką Sobotę o godz. 11.00 spotkają się na wspólnym składaniu życzeń świątecznych prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Krakowa Michał Drewnicki oraz metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który uroczyście poświęci koszyczki przyniesione przez zgromadzonych.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka