czwartek, 10 października 2019 08:34

Wałęsa show: prezydent znów zmienił zdanie kogo poprze w wyborach...

Autor Manuel Langer
Wałęsa show: prezydent znów zmienił zdanie kogo poprze w wyborach...

Lech Wałęsa znów zmienił zdanie, co do tego, kogo poprze w nadchodzących wyborach - swoją sympatią znów obdarza KO.

Jeśli ktoś ma problem połapać się co do tego kogo aktualnie popiera były przywódca Solidarności to przypominamy w porządku chronologicznym:

- w niedzielę na konwencji KO wyraził swoje jednoznaczne poparcie dla tej formacji:

"Popieram was i będą na was głosował, nie widzę innej siły politycznej, która byłaby w stanie poprowadzić Polskę właściwie, z małymi mankamentami"

- Po ostrej krytyce z jaką były prezydent się spotkał w związku ze swym kontrowersyjnym wystąpieniem na konwencji KO, napisał we wtorek na swym Fb:

"Wobec ostatnich, prezentowanych wyników różnych sondaży proszę publicznie PO, o zwolnienie mnie z danego publicznie słowa, że będę głosował na PO. Chcę wesprzeć Kosiniaka- Kamysza! Nie mogę sobie wyobrazić by tak zdolny polityk jak Kosiniak-Kamysz, jak i ludzie wsi z "Jego zorganizowania" nie mieli miejsca w parlamencie".

- Niestety z poparcia Wałęsy nie za bardzo ucieszyło się PSL, a Wałęsa po raz kolejny "nieco" zmodyfikował swoje zdanie:

"Pytacie mnie na kogo będę głosował; Odpowiadam , Ja z rodziną głosujemy na syna JAROSŁAWA z PO.Chciałbym też by ludzie z PSL znaleźli się w parlamencie"

- Dziś, mamy nowy dzień, więc Wałęsa daleki już od PSL ponownie zachęca do głosowania na KO, na które, jak deklaruje, sam odda swój głos:

"Rodacy przepraszam, jeszcze raz wyjaśniam. (...) Dałem z siebie wszystko w obecnej rzeczywistości. Poparłem i popieram jednoznacznie PO, jako dziś jedyną zorganizowaną siłę polityczną , która ma szansę zawrócić z drogi szaleńców z PIS. (...) Widząc problemy PSL chciałem podać im pomoc."

Czytelnikom nieśmiało zwracamy uwagę, że cisza wyborcza obowiązuje od soboty, niewykluczone więc, że jeszcze jutro były prezydent zaskoczy nas nagłą zmianą frontu.

Foto: Jarosław Kruk, Wikimedia

(https://commons.wikimedia.org/wiki/File:JKRUK_20190222_LECH_WALESA_KIELCE_DSCN2750.jpg)

Wyborczy Tygiel - najnowsze informacje