piątek, 7 lipca 2023 09:21

„Prosimy o zrozumienie”. Od soboty wejścia na Zakrzówek jednak limitowane

Autor Mirosław Haładyj
„Prosimy o zrozumienie”. Od soboty wejścia na Zakrzówek jednak limitowane

Na prośbę ratowników czuwających nad bezpieczeństwem od soboty (8 lipca) wprowadzony został system liczenia osób wchodzących na kąpielisko w Parku Zakrzówek. W poniedziałki, z powodu prac serwisowych baseny będą nieczynne.

Wprowadzenie limitu osób podyktowane jest odpowiednim zadbaniem o bezpieczeństwo, a tym samym o sposób korzystania z basenów.

"Zakrzówek to miejsce wymagające i wyjątkowe, dlatego w trosce o bezpieczeństwo musimy reagować na bieżąco, tak jak jest właśnie w przypadku wprowadzenia limitu miejsc. Obsługa Zakrzówka to stała nauka i dynamiczne reagowanie na sytuację i stojące przed nami wyzwania. Cały czas jesteśmy w kontakcie z wykonawcą prac, ratownikami, służbami porządkowymi - dostosowujemy się do ich wytycznych, ponieważ naszym wspólnym celem jest bezpieczeństwo" – piszą urzędnicy i dodają:

"Prosimy o bezwzględne stosowanie się do komunikatów, próśb i zaleceń zarówno ratowników jak i osób obsługujących kąpielisko. Ponadto zwracamy uwagę na konieczność zapoznania się z regulaminem kąpieliska, tak aby uniknąć sytuacji niebezpiecznych i zadbać o komfort odpoczynku wszystkich przebywającym w tym miejscu."

Limit wejść – 1000 osób (otrzymano zgodę od wykonawcy na zwiększenie limitu miejsc, a w przyszłości będziemy pracować nad dodatkowym wzmocnieniem i zwiększeniem ilości ratowników).

Wejście na kąpielisko odbywać będzie się w dwóch miejscach:

  • przez bramki główne przy budynku wejściowym na baseny. Jest to miejsce z zapleczem sanitarnym – prysznice, toalety, przebieralnie.
  • przez bramki przy drugiej stronie kąpieliska od strony ul. Norymberskiej.

Przy wejściach przed bramkami w namiotach obsługi wchodzący otrzymają opaskę uprawniającą do wejścia na kąpielisko. Osoby z obsługi będą obecne również przy samym kąpielisku i będą weryfikować posiadanie opaski.

Przy wyjściu z kąpieliska opaska będzie zrywana, co w przypadku zapełnienia wszystkich miejsc, umożliwi wejście kolejnym osobom.

Na kąpielisku została zamontowana kamera on-line, która już w najbliższym czasie będzie udostępniała podgląd na żywo. W najbliższych dniach w miejscu widocznym na kamerze zostanie zamontowany maszt, na którym, w przypadku wyczerpania limitu miejsc, wywieszona zostanie czarna flaga.

"Prosimy o zrozumienie tej sytuacji wynikającej z obowiązku zadbania o sprawną i dającą poczucie bezpieczeństwa obsługę ratowniczą. Przy bardzo dużym obłożeniu kąpieliska jest to utrudnione pomimo dostosowania liczby ratowników do przepisów oraz powierzchni kąpieliska. Pamiętajmy, że jest to miejsce wymagające, w którym stosowanie się do zaleceń obsługi ma ogromne znaczenie" – piszą w komunikacie urzędnicy.

Kąpielisko na Zakrzówku będzie nieczynne w poniedziałki.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka