poniedziałek, 7 marca 2022 12:45

[Wideo] "To, co widziałem na dworcu, to obraz nędzy i rozpaczy". Ksiądz opowiada uchodźcach z Ukrainy

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
[Wideo] "To, co widziałem na dworcu, to obraz nędzy i rozpaczy". Ksiądz opowiada uchodźcach z Ukrainy

Jedną z osób zaangażowanych w pomoc Ukraińcom jest pochodzący ze Śląska ksiądz Artur Sroga. Kapłan podzielił się na Tik Toku swoim obserwacjami tego, co dzieje się na dworcu w Przemyślu.

Polacy bardzo aktywnie zaangażowali się w pomoc Ukraińcom. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie potrzeba ich działania. Pomagają na dworcach, organizują punkty zbiórek, karmią i goszczą potrzebujących uchodźców. Jedną z osób zaangażowanych w pomoc Ukraińcom jest ksiądz Artur Sroga. Pochodzący ze Śląska kapłan podzielił się na Tik Toku swoim obserwacjami tego, co dzieje się na dworcu w Przemyślu.

– Właśnie skończyłem rozwozić uchodźców z Ukrainy, których udało się przywieźć do rodzin na Śląsk, gdzie chociaż na chwilę znajdą ukojenie i wyciszenie, gdzie nie będą się bali, że bomba im spadnie na głowie.

Ksiądz Artur mówi, że ciężko mu znaleźć słowa, by opisać to, co zobaczył:

– To, co zobaczyłem na dworcu w Przemyślu... Ja chyba do tej pory nie potrafię o tym mówić.

Kapłan wspomina nie tylko o czekających na pomoc dorosłych, ale i o zgromadzonych na dworcu dzieciach, które nie do końca zdają sobie sprawę z tego, w jakiej sytuacji się znalazły:

– Ci ludzie, którzy przyjechali z jedną reklamówką, z jednym plecakiem... Te dzieci, które chyba jeszcze nie do końca ogarniają, co się dzieje, które cieszą się z wafelka, z batonika, jakby nie wiadomo, co dostały, zziębnięte, brudne.

Swoją relację ksiądz Artur zakończył refleksją:

– To jest niesamowite, jak potrzeba nam wzajemnego szacunku i miłości, a nie nienawiści. Slava Ukraini!

Ksiądz Artur Sroga

Urodził się 10 marca 1993 r. w Tychach. Mieszka na Śląsku. Jako hasło prymicyjne obrał sobie słowa św. Jana Chrzciciela z Ewangelii św. Jana  : "Potrzeba, by On wzrastał, a ja się umniejszał". Na Tik Toku prowadzi profil o nazwie Silesian priest.

@silesian_priest #granica#украина#Ukraina#ukraine#wojna#dzieci#war#dc#dlaciebie#4u #foryou#tiktok#tiktokpolska #ksiądz#priest#ksiądznatiktoku #viral#łzy#polishboy ♬ dźwięk oryginalny - Artur Sroga

Inf. i foto: Tik Tok

Polska

Polska - najnowsze informacje