piątek, 18 grudnia 2020 11:54

Szef tarnowskich struktur PIS-u został nowym wicewojewodą małopolskim

Autor Aleksandra Tokarz
Szef tarnowskich struktur PIS-u został nowym wicewojewodą małopolskim

Szef klubu PIS w tarnowskiej radzie miasta i lokalnych struktur tego ugrupowania, Ryszard Pagacz, został wicewojewodą małopolskim. Zastąpi on Zbigniewa Starca, który ze stanowiska zrezygnował w listopadzie.

Ryszard Pagacz jest szefem tarnowskich struktur PIS-u, a także dotychczasowym kierownikiem tarnowskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Informację, że zostanie zastępcą wojewody Łukasza Kmity podało Radio Kraków.

Na oficjalnej stronie miasta Tarnowa sylwetkę Ryszarda Pagacza opisano słowami: "Mieszkaniec dzielnicy Piaskówka. Wykształcenie wyższe magisterskie na Wydziale Mat-Fiz-Tech w Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny). Studia podyplomowe w zakresie marketingu w Małopolskiej Wyższej Szkole Ekonomicznej w Tarnowie oraz pozyskiwania funduszy z Unii Europejskiej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wieloletni pracownik administracji rządowej oraz samorządowej. Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie Przewodniczący Rady Miejskiej w roku 2018 (VII Kadencja)".

Ryszard Pagacz jest bliskim współpracownikiem senatora prof. Włodzimierza Bernackiego, który od niedawna jest wiceministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Był typowany na następcę Edwarda Czesaka na stanowisku członka zarządu województwa małopolskiego. Na to stanowisko została jednak ostatecznie wybrana Iwona Gibas.

fot. UM Tarnów

Małopolska - najnowsze informacje