czwartek, 11 czerwca 2020 08:51

Wszystko co trzeba wiedzieć o głosowaniu korespondencyjnym - wyjaśnia Andrzej Ślęczek z KBW w Krakowie

Autor Mateusz Łysik
Wszystko co trzeba wiedzieć o głosowaniu korespondencyjnym - wyjaśnia Andrzej Ślęczek z KBW w Krakowie

Głosowanie korespondencyjne to nowa możliwość oddania głosu w wyborach prezydenckich 2020, które odbędą się 28 czerwca. Jak można to zrobić wyjaśnia Andrzej Ślęczek z Krajowego Biura Wyborczego w Krakowie

28 czerwca, pomimo stanu epidemii, odbędą się wybory prezydenckie. Wiele osób jednak może obawiać się wizyty w lokalu wyborczym, w którym spotkają się tysiące głosujących. Sejm wprowadził dodatkowągo możliwość głosowania - głosowanie korespondencyjne, ale wyborca musi zakomunikować chęć takiego głosowania urzędowi mista i gminy.

Jak zagłosować korespondencyjnie w wyborach prezydenckich 28 czwerwca?

W jakim terminie musimy zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego? Gdzie i jak to zrobić? Kto może głosować przez pełnomocnika oraz jak i kiedy to zgłosić? Czy możemy zagłosować na wyjeździe? - odpowiedzi na te i inne pytania usłyszeliśmy z rozmowie w Krajowym Biurze Wyborczym.

Andrzej Ślęczek wyjaśnia też na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, aby nasz głos był ważny, jak można sprawdzić, czy nasz głos dotarł do komisji wyborczej w naszym okręgu, jak i kiedy zareklamować to, że nie dotarł do nas pakiet i w końcu co z głosowaniem podczas ewentualnej II tury wyborów.  

Rozmowy na Rękawce

Rozmowy na Rękawce - najnowsze informacje