wtorek, 23 czerwca 2020 11:41

Wyjątkowa wystawa fotograficzna w Galerii Vauxhall w Krzeszowicach

Autor Głos 24
Wyjątkowa wystawa fotograficzna w Galerii Vauxhall w Krzeszowicach

Galeria w Pałacu Vauxhall zaprasza na wyjątkową wystawę fotograficzną. Tym razem instytucja zaprezentuje zbiory jednego z najwybitniejszych fotografów polskich, Wojciecha Plewińskiego. Prace będzie można oglądać od 28 czerwca.

Wojciech Plewiński należy do grona najwybitniejszych fotografów polskich. Urodził się 1928 roku w Warszawie. Ukończył architekturę na Politechnice Krakowskiej. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, uhonorowany tytułem EFIAP Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej oraz wieloma odznaczeniami Państwowymi. Od 1957 roku pracował dla tygodnika „Przekrój” jako fotograf, który stworzył unikatowy styl kobiecego portretu. Inspirował się twórczością światowych fotografów, takich jak Robert Doisneau, Édouard Boubat oraz Henri Cartier-Bresson.

Jego nazwisko było dotąd kojarzone przede wszystkim z publikowanymi na okładkach tygodnika „Przekrój” portretami młodych kobiet. Nieco mniej znana jest fotografia reportażowa Plewińskiego, jego zbierane latami cykle, a także znakomite zdjęcia dokumentujące spektakle teatralne.

Kurator wystawy:Kamil Kłeczek

Godziny otwarcia galerii:
wtorek-piątek: 9.00-16.00
niedziela: 10.00-14.00

Czas trwania wystawy: 28 czerwca – 30 września 2020

Źródło: Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

Małopolska - najnowsze informacje