czwartek, 13 czerwca 2019 10:45

Zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jego bratu

Autor Joanna Frydrych
Zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jego bratu

Do niecodziennej interwencji doszło we wtorek. Policjanci obezwładnili mężczyznę, który zaatakował ratownika medycznego, gdy ten udzielał pomocy jego bratu. Za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika odpowie przed sądem.

11 czerwca w Krakowie, przed godz. 22:00 doszło do niegroźnego potrącenia mężczyzny na ul. Św. Gertrudy. Jak ustalili policjanci, będący pod wpływem alkoholu (ponad 1,5 promila alkoholu we krwi) 33-latek wtargnął na jezdnię i próbował przejść na drugą stronę ulicy w miejscu do tego nieprzeznaczonym. Na zachowanie pijanego przechodnia nie zdążył zareagować prawidłowo jadący kierowca citroena. Na całe szczęście potrącenie nie było groźne i mężczyźnie nic się nie stało.

Na miejsce zdarzenia, oprócz funkcjonariuszy ruchu drogowego, przyjechali ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy potrąconemu mężczyźnie. W trakcie badania, do karetki pogotowia podszedł 25-letni brat poszkodowanego. Domagał się on wypuszczenia mężczyzny z pojazdu, a następnie próbował się dostać do środka. Na zachowanie awanturnika zareagowali policjanci. Gdy 25-latek stawał się coraz bardziej agresywny, funkcjonariusze zmuszeni zostali do użycia środków przymusu bezpośredniego. W związku z tym, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu we krwi, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu awanturnika do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

Gdy 25-latek siedział już w radiowozie, do policjantów podszedł ratownik medyczny, który opowiedział im, że gdy wcześniej próbował uspokoić awanturnika, ten uderzył go w twarz. Mężczyzna za naruszenie nietykalności cielesnej ratownika odpowie przed Sądem. Przypomnijmy, że ratownik medyczny udzielający medycznych czynności ratunkowych korzysta z ochrony prawnej przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego.

Info: KWP Kraków

Kraków - najnowsze informacje