piątek, 17 czerwca 2022 10:36

Znów blokady na Orlenie. Protest również w Wieliczce

Autor Marzena Gitler
Znów blokady na Orlenie. Protest również w Wieliczce

Kierowcy będą blokować stacje Orlenu w sobotę, 18 czerwca. Na liście miejsc, gdzie odbędzie się protest, jest też stacja w Wieliczce.

Przypomnijmy, inicjatywa, aby protestować na stacjach spółki skarbu państwa pojawiła się na początku czerwca. To reakcja na rosnące ceny paliw. "Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację" - piszą organizatorzy akcji Blokujemy Orlen. Poprzednio blokowano pojedyncze stacje, a 11 czerwca miała miejsce ogólnopolska akcja, w której blokady pojawiły się na około setce stacji Orlenu. Wśród nich były też stacje w Małopolsce. Kierowcy protestowali m.in. w Krakowie, Krynicy Zdroju, Wieliczce, Nowym Sączu, Wadowicach, Myślenicach i Bochni. Organizatorzy zapowiedzieli wtedy, że to początek cyklicznej akcji.

Kolejny etap akcji Blokujemy Orlen zaplanowany jest na sobotę, 18 czerwca. Kierowcy pojawią się na stacjach o godz. 16 i pozostaną na nich do godz. 18. Na razie zapowiedziano protest na sześciu stacjach Orlenu, w tym na stacji w Wieliczce. Protestujący przeciwko podwyżkom cen paliwa zablokują stację przy ul. Krakowskiej 4.

fot. nadesłana przez Czytelnika

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje