czwartek, 16 grudnia 2021 08:44

23-letni mieszkaniec powiatu suskiego pobił i uwięził 16-latkę. Grozi mu 5 lat więzienia

Autor Mirosław Haładyj
23-letni mieszkaniec powiatu suskiego pobił i uwięził 16-latkę. Grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Jordanowa zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który pobił 16-latkę, a następnie pozbawił ją wolności. Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny tymczasowy areszt.

W ubiegłym tygodniu 16-letnia mieszkanka powiatu suskiego udała się do mieszkania wynajmowanego przez swojego znajomego ponieważ chwilę wcześniej ten zabrał jej telefon komórkowy. W mieszkaniu między nastolatką, a 23-latkiem doszło do awantury, w trakcie których mężczyzna zaatakował młodą kobietę, uderzając ją po twarzy oraz kopiąc po ciele. Mężczyzna przetrzymując ją w pokoju, zagroził, że jeżeli wezwie pomoc jej sytuacja się pogorszy.

Tymczasem nastolatkę poszukiwali rodzice, którym udało się ustalić gdzie, może przebywać ich córka. Rodzice, widząc stan i obrażenia dziecka udali się do szpitala. Nastolatce, która jak się okazało, miała złamane żebro oraz kości twarzy, została udzielona pomoc medyczna w szpitalu w Suchej Beskidzkiej.

O zdarzeniu został powiadomiony Komisariat Policji w Jordanowie. W wyniku podjętych czynności policjanci zespołu kryminalnego 10 grudnia zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu suskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty pozbawienia nastolatki wolności i spowodowania ciężkich obrażeń ciała.

W sobotę (11 grudnia) 23-latek został doprowadzony do Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej, który przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w zakładzie karnym czekając na sądowy finał tej sprawy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i inf.: KPP Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje