wtorek, 5 stycznia 2021 08:26

Minister zdrowia potwierdził. 250 tys. zł kary dla WUM za zaszczepienie celebrytów

Autor Mirosław Haładyj
Minister zdrowia potwierdził. 250 tys. zł kary dla WUM za zaszczepienie celebrytów

Radio RMF FM dowiedziało się nieoficjalnie, że będzie kara pieniężna dla Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doniesienia stacji i portalu potwierdził Adam Niedzielski.

Podano kwotę kary nałożonej po kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie zaszczepiono poza kolejnością znane osoby. Wynosi ona 250 tys. zł. Wcześniej radio RMF FM nieoficjalnie dowiedziało się, że w grę wchodzi nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kara okazała się bardziej dotkliwa niż zapowiadał to pierwotnie minister zdrowia Adam Niedzielski. Mówił on, że Warszawski Uniwersytet Medyczny może nie otrzymać zwrotu kosztów za szczepionki, które zostały podane nieuprawnionym osobom.

Na konferencji prasowej szef resorty zdrowia stwierdził, m. in. że "doszło do celowego złamania zasad Narodowego Programu Szczepień". Nie potwierdziły się też informacje podawane przez zaszczepionych poza kolejnością artystów, którzy twierdzili, że takie działania były elementem kampanii promocyjnej. Niedzielski poinformował, że watek ten ma być jeszcze badany. Portal RMF24.pl napisał, że nie znaleziono w trakcie kontroli "żadnych umów i innych dokumentów, które potwierdzałyby przedstawianą przez artystów wersję, że ich zaszczepienie było elementem kampanii promocyjnej".

Czytaj także:

Afera szczepionkowa. Minister zdrowia: „Nie ma akceptacji dla takich zachowań”
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia odniósł się do tzw. afery celebryckiej, czyli szczepienia się poza kolejnością znanych osób ze świata polityki i kultury. Jak już informowaliśmy, poza kolejnością, przed medykami, którzy na co dzień ryzykują w szpitalach życie, zaszczepiono …

koronawirus najnowsze informacje

Inf.: RMF FM, RMF24.pl
Fot.: By BIiPWUM - Praca własna, CC BY-SA 4.0

Polska

Polska - najnowsze informacje