poniedziałek, 24 lutego 2020 11:23

Beskidzka kronika policyjna. Kolizje drogowe, pijani kierowcy, zaprószenie ognia

Autor Mirosław Haładyj
Beskidzka kronika policyjna. Kolizje drogowe, pijani kierowcy, zaprószenie ognia

Policja z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej opublikowali listę zdarzeń za okres od 4 do 17 lutego, które dotyczyły terenu powiatu.

Poniżej przedstawiamy wypis z policyjnej kroniki.

04.02
Naprawa  – kolizja drogowa.
Kierujący autobusem m-ki Mercedes podczas wykonywania manewru wymijania nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego uderzył w jadący pojazd m-ki Mercedes (pług). Sprawca ukarany MKK oraz zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu.

Jordanów ul. Piłsudskiego – kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.
Kierujący samochodem m-ki Kia, 64 l. mieszkaniec powiatu suskiego w trakcie wykonywania manewru cofania najechał na zaparkowany pojazd m-ki Fiat oraz Seat powodując ich uszkodzenie. Jak się okazało kierujący samochodem Kia znajduje się w stanie nietrzeźwości tj. niecały 1 promil. Zostało mu zatrzymane prawo jazdy. Dalsze czynności KP Jordanów.

05.02
Sucha Beskidzka ul. A. Mickiewicza – nieprawidłowe parkowanie.
Funkcjonariusze zostali wezwani do źle zaparkowanego pojazdu m-ki Honda. Jak ustalili samochód m-ki Honda stoi prawidłowo natomiast samochód m-ki Suzuki został zaparkowany na powierzchni wyłączonej z ruchu czym uniemożliwiał wyjazd posesji. Kierująca tego samochodu została ukarana MKK .

06.02
Jordanów ul. 3 maja – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Iveco nie zachował należytej ostrożności od poprzedzającego samochodu m-ki Renault w wyniku czego najechał na jego tył. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

07.02
Jordanów ul. Rynek – kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Kia podczas manewru cofania nie zachowała należytej ostrożności, wyniku czego najechała na bok kierującego pojazdem m-ki Peugeot. Sprawczyni  ukarana MKK.

Naprawa – kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Volkswagen podczas wykonywania manewru wymijania uderzył w jadący samochód m-ki Skoda. Sprawca ukarany MKK

Maków Podhalański ul. Wolności – kradzież sklepowa
Właściciel sklepu wielkopowierzchniowego ujął kobietę po tym jak wyszła ze sklepu, która to dokonała kradzieży artykułów spożywczych na kwotę niecałych 40 zł. Towar nie nadawał się do dalszej sprzedaży dlatego tez zapłaciła za skradziony towar.  Ukarana została MKK.

08.02
Białka – kolizja drogowa,
Na drogę tuz przed jadący pojazd m-ki BMW na nieoświetlonym odcinku drogi, wtargnął pieszy. Jak się okazało znajdował się w stanie nietrzeźwości tj. niecałe 2,5 promila. W związku z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala. Kierujący trzeźwy. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

Stryszawa – nieprawidłowe parkowanie
Funkcjonariusze Policji zostali wezwani do nieprawidłowego parkowania przez kierujących samochodem m-ki Skoda oraz Fiat, którzy uniemożliwiali wjazd i wyjazd z parkingu. Kierujący obu pojazdów zostali ustaleni, a następnie za swoje zachowanie zostali ukarani MKK.

09.02
Białka - Kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Renault wyjeżdżając ze stacji paliw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem m-ki Seat doprowadzając do kolizji. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń ciała. Sprawca Ukarany MKK.

Naprawa - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Ford  zjechał do osi jezdni doprowadzając do zderzenia bocznego z wyprzedzającym go samochodem m-ki BMW. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Nie odnieśli obrażeń ciała.  Sprawca ukarany MKK.

10.02
Juszczyn - kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości.
Patrol zatrzymał do kontroli 57 l. kierującego po drodze publicznej motorowerem m-ki Sym, znajdującego się w stanie nietrzeźwości tj. niecałe 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dalsze czynności KP Maków Podhalański.

Naprawa - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Peugeot nie zachował należytej ostrożności w wyniku czego najechał na tył samochodu m-ki Ford. Sprawca ukarany MKK. Ponadto został powiadomiony Fundusz gwarancyjny z uwagi na brak obowiązkowego ubezpieczenia OC.

11.02
Sidzina - kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Mitsubishi nie prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym pojazdem m-ki Suzuki. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarana MKK.

Maków Podhalański, ul. 3 Maja - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Fiat w trakcie wykonywania manewru wymijania z bliżej nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i najechał na jadący z przeciwnego kierunku ciągnik siodłowy m-ki Renault wraz z naczepą. Kierujący trzeźwi, nie doznali obrażeń ciała. Kierującemu m-ki Fiat zostało mu zatrzymane prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny w związku z uszkodzeniami po kolizyjnymi. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

Sucha Beskidzka ul. Zamkowa 1 - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Opel, jadąc ul. Batalionów Chłopskich, nie zastosował się znaku stop i nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu ulicą Zamkową kierującemu samochodem m-ki Seat, doprowadzając do kolizji. Sprawca ukarany MKK.

12.02
Stryszawa - kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Skoda na drodze W946 najechała na tył poprzedzającego samochodu m-ki Citroen oczekującego na możliwość wykonania skrętu w drogę powiatową. Kierująca samochodu m-ki Skoda została ukarana MKK.

Sucha Beskidzka ul. Zasypnica - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Alfa Romeo nie ustąpił pierwszeństwa kierującej samochodem m-ki Chevrolet. Z uwagi na uszkodzenia po kolizyjne zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Sprawca ukarany MKK.

13.02
Zawoja - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki VW w trakcie wykonywania manewru wymijania z pojazdem    m-ki Mercedes zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z tym pojazdem. Kierujący trzeźwi. Sprawca ukarany MKK. Zatrzymano dowód rejestracyjny samochodu m-ki VW w związku z uszkodzeniami po kolizyjnymi.

Sucha Beskidzka, ul. A. Mickiewicza - kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki VW nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu kierującej samochodem m-ki Opel . Kierujące trzeźwe, nie doznały obrażeń ciała. Sprawca ukarana MKK.

Sucha Beskidzka, ul. A. Mickiewicza - kolizja drogowa
Kierująca samochodem m-ki Suzuki nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu podczas włączania się do ruchu kierującej samochodem m-ki Skoda . Kierujące trzeźwe, nie doznały obrażeń ciała. Sprawca ukarana MKK.

14.02
Krzeszów - nietrzeźwy kierujący
Patrol RD zatrzymał kierującego samochodem m-ki Fiat, 60-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (niecały 1 promil w wydychanym powietrzu) Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

Budzów - nietrzeźwy kierujący
Patrol RD zatrzymał kierującego samochodem m-ki Ford, 29-letniego mieszkańca powiatu suskiego, który znajdował się w stanie nietrzeźwości (niecały 1 promil w wydychanym powietrzu) Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

15.02
Sucha Beskidzka, ul. A. Mickiewicza - zaprószenie ognia
Przed jednym z lokali gastronomicznych w Suchej Beskidzkiej na ul. Mickiewicza, 25 l. mieszkaniec powiatu suskiego chcąc zrobić niespodziankę swojej partnerce z okazji walentynek, odpalił race, która spadła na parasol znajdujący się przed lokalem i go podpaliła. Na miejscu poza parasolem brak uszkodzeń mienia. Strony miały dojść do porozumienia w sprawie naprawy parasola. Brak umyślności uszkodzenia mienia. Za nieostrożne obchodzenie się z ogniem sprawca został pouczony.

Sidzina - kolizja drogowa
Kierujący samochodem m-ki Fiat, jadąc w kierunku Jordanowa na łuku, zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka samochodem m-ki Ford. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem m-ki Fiat oraz pasażerka samochodu Ford zabrani do szpitala w związku z obrażeniami ciała. Po przebadaniu zostali wypisani do miejsca zamieszkania. Dalsze czynności KPP Sucha Beskidzka.

16.02
Jordanów ul. Rynek - zakłócenie ładu i porządku publicznego
Do jednego z lokali gastronomicznych został wezwany patrol Policji z uwagi na zachowanie klienta, który miał zakłócać ład i porządek publiczny, a także zachowywać się wulgarnie w obecności innych klientów oraz dzieci. Funkcjonariusze ukarali wskazanego awanturnika MKK, który znajdował się pod działaniem alkoholu.

17.02
Wysoka – przekroczenie dozwolonej prędkości
Patrol WRD KPP Sucha Beskidzka zatrzymał do kontroli kierującego samochodem m-ki Skoda obywatela Słowacji, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym 101/50 km/h. Sprawcę ukarano MKK. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje