sobota, 2 października 2021 06:51

Brzesko: Dyrektor SPZOZ chce rozwiązać umowę ze szpitalem. Nie kryje swojego zdziwienia

Autor Mirosław Haładyj
Brzesko: Dyrektor SPZOZ chce rozwiązać umowę ze szpitalem. Nie kryje swojego zdziwienia

W związku z brakiem rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora brzeskiego szpitala, Adam Smołucha wystosował oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że zrezygnuje z pracy w placówce.

Dyrektor Adam Smołucha nie kryje zdziwienia w związku z brakiem rozstrzygnięcia konkursu. Jak pisze w przesłanym nam oświadczeniu, był zapewniany o wsparciu jego kandydatury:

– Dla mnie osobiście jest to wynik zaskakujący, ponieważ wcześniej byłem zapewniany o wsparciu dla mojej osoby na stanowisko Dyrektora, a za moją kandydaturą przemawiały zarówno moje dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że kierowany przeze mnie brzeski szpital rozwijał się dobrze pomimo bardzo trudnej sytuacji w ochronie zdrowia w ostatnich latach.

W związku z faktem, iż Zarząd Powiatu w trybie pozakonkursowym w najbliższym czasie ma wskazać nowego dyrektora, Adam Smołucha zapowiada, że po 27 latach pracy dla szpitala, rozwiąże umowę z placówką:

– Traktuję tą zapowiedź także jako deklarację władz powiatu za wzięcie pełnej odpowiedzialności za sytuację w szpitalu i dalszy jego rozwój. Ja swoją 27 letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną. W momencie wskazania nowego Dyrektora, po przekazaniu wszystkich bieżących spraw, chcę rozwiązać umowę i opuścić szpital w Brzesku.

Korzystając z okazji, dyrektor Smołucha podziękował pracownikom za współpracę:

– Życzę nowemu Dyrektorowi sukcesów w prowadzeniu szpitala. Wszystkim Pracownikom szpitala serdecznie dziękuję za lata wspólnej, owocnej pracy i proszę o zrozumienie podjętej przeze mnie decyzji.

Poniżej pełna treść wydanego oświadczenia:

Brzesko, dn. 30 września 2021 r.
Oświadczenie p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku, Adama Smołuchy w związku z konkursem na stanowisko Dyrektora SPZOZ w Brzesku.
W miniony poniedziałek, poprzez lokalne media dotarła do mnie i do szpitala informacja o  ponownym braku rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko Dyrektora szpitala.
Dla mnie osobiście jest to wynik zaskakujący, ponieważ wcześniej byłem zapewniany o wsparciu dla mojej osoby na stanowisko Dyrektora, a za moją kandydaturą przemawiały zarówno moje dotychczasowe doświadczenie oraz fakt, że kierowany przeze mnie brzeski szpital rozwijał się dobrze pomimo bardzo trudnej sytuacji w ochronie zdrowia w ostatnich latach. Realizowaliśmy liczne projekty, pozyskiwaliśmy fundusze zewnętrzne i nową kadrę medyczną.
Osiągnięcia brzeskiego szpitala były dostrzegane także na arenie ogólnopolskiej - w tym okresie szpitalowi przyznano wiele prestiżowych nagród i wyróżnień, wśród nich: certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia, liczne certyfikaty jakości, tytuł Lidera Informatyki, Lidera zarządzania, czy tytuł Bezpieczny Szpital.
Zbieg okoliczności sprawił, ze dzisiaj jako Dyrektor będę odbierał w Warszawie przyznaną brzeskiemu szpitalowi nagrodę Bezpieczny Szpital - Inspiracje Przyszłości. Nagroda została przyznana szpitalowi za utworzenie strefy izolacji dla pacjentów z chorobą zakaźną przy szpitalnym oddziale ratunkowym. Innowacyjność projektu polega na zastosowaniu wydajnych systemów oczyszczania powietrza, uniemożliwiających rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych.
Pomimo tych osiągnięć, komisja konkursowa kierowana przez Pana Andrzeja Potępę, Starostę Brzeskiego, w której większość stanowili Radni Powiatu Brzeskiego, uznała że szpitalem będzie kierowała inna osoba. W związku z takim rozstrzygnięciem, jak to zostało przekazane przez Starostę Andrzeja Potępę, Zarząd Powiatu już w trybie pozakonkursowym wskaże w najbliższym czasie nowego Dyrektora. Traktuję tą zapowiedź także jako deklarację władz powiatu za wzięcie pełnej odpowiedzialności za sytuację w szpitalu i dalszy jego rozwój.
Ja swoją 27 letnią misję, bo tak traktowałem swoją pracę w brzeskim szpitalu, uważam za zakończoną. W momencie wskazania nowego Dyrektora, po przekazaniu wszystkich bieżących spraw, chcę rozwiązać umowę i opuścić szpital w Brzesku.
Życzę nowemu Dyrektorowi sukcesów w prowadzeniu szpitala. Wszystkim Pracownikom szpitala serdecznie dziękuję za lata wspólnej, owocnej pracy i proszę o zrozumienie podjętej przeze mnie decyzji.
Adam Smołucha,
p.o. Dyrektora SPZOZ w Brzesku

Czytaj także:

Szpital w Brzesku laureatem ogólnopolskiego konkursu
Wiadomości Brzesko: 30 września dyrektor SPZOZ Adam Smolucha odebrał nagrodę przyznaną dla Szpitala w Brzesku jako Laureata 6. miejsca. Uroczysta Gala wraz z wręczeniem nagród odbywa się w Warszawie w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego.

Inf. i fot.: SPZOZ w Brzesku

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje