środa, 16 czerwca 2021 12:06

Chór LimaNovum inauguruje działalność. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy koncert

Autor Aleksandra Tokarz
Chór LimaNovum inauguruje działalność. Z tej okazji przygotowano wyjątkowy koncert

27 czerwca Limanowski Dom Kultury wypełni się muzyką. Wszystko za sprawą koncertu inaugurującego działalność Chóru LimaNovum. Chór, pod dyrekcją Ivana Vrublevkyiego, przygotował niezwykły repertuar.

W programie znajdą się utwory sakralne i świeckie: P. Czesnokowa, N. Kiedrova, P. Jańczaka, F. Albertiego, J. Świdra, J. Maklakiewicza, C. Lawry'ego, J. Krutula. Po raz pierwszy zaprezentowany zostanie utwór, który powstał specjalnie z myślą o tym wydarzeniu. Autorem opracowania jest dyrygent Chóru LimaNovum, kompozytor i wokalista Ivan Vrublevskyi.

- W czasie koncertu wraz z chórem, gościnnie wystąpi limanowianka Jadwiga Postrożna, solistka Opery Wrocławskiej. To wydarzenie muzyczne, na rozpoczęcie lata, otwiera oficjalnie działalność młodego i ambitnego zespołu, który w planach ma koncerty w kraju i za granicą - tłumaczy Krzysztof Młynarczyk, kierownik artystyczny Chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury.

LimaNovum jest działającym przy Limanowskim Domu Kultury mieszanym chórem, który powstał w 2021 roku. Zespół składa się z osób, których poza pasją do śpiewu, połączyła również przyjaźń oraz niesamowite pragnienie tworzenia piękna. Pierwszy, krótki występ chóru odbył się przy okazji nagrania trzech utworów patriotycznych z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Spacerem po Tymbarku. “Odkryjmy go na nowo”
Wiadomości Tymbark. - Odkryjmy Tymbark na nowo - zachęca samorząd.

Dyrygentem chóru jest Ivan Vrublevskyi - wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia z dyrygentury chóralnej na Akademii Muzycznej im. A. Nieżdanowej w Odessie na Ukrainie oraz studia z wokalistyki na Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie. Także skończył kurs kompozycji pod kierunkiem prof. K. Cepkolenko i dr  J. Gomelskiej. Jest uczestnikiem i laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali. W 2015 r. założył męski kwartet z którym koncertował w Europie (Niemcy, Dania, Francja i Szwajcaria).W 2016 r. utworzył chór młodzieżowy w Odessie, z którym wykonywał własne utwory. Od 2017r.pełni funkcję asystenta dyrygenta chóru Psalmodia Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz dyrygenta Krakowskiego Chóru Męskiego UPJPII. Od 2020 r. Jest dyrygentem chóru Canticum Amicorum przy fundacji in Canto. Od 2021 r. – dyrygentem chóru LimaNovum przy Limanowskim Domu Kultury. Jako asystent dyrygenta i chórzysta współpracował z Operą Odeską, Filharmonią Odeską i Filharmonią Charkowską. Jest także autorem wielu utworów chóralnych, wokalnych oraz instrumentalnych, które wielokrotnie były wykonywane na Ukrainie, w Polsce oraz innych krajach.

Talent osób, wchodzących w skład chóru LimaNovum podziwiać będzie można w niedzielę, 27 czerwca, o godzinie 18, na scenie Limanowskiego Domu Kultury. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Po jego zakończeniu będzie można złożyć dobrowolne datki na jego działalność.

fot. Facebook/Chór LimaNovum

Limanowa - najnowsze informacje