środa, 23 grudnia 2020 10:19

Co z godzinami dla seniorów w Wigilię?

Autor Aleksandra Tokarz
Co z godzinami dla seniorów w Wigilię?

Godziny dla seniorów obowiązują we wszystkie dni powszednie w godzinach od 10 do 12. W Wigilię będzie jednak inaczej.

Wigilia to dzień ostatnich przygotowań do wieczornej kolacji. Zdarza się jednak, że o czymś zapomnimy, lub zakupy zostawimy na ostatnią chwilę. Teraz nie tak łatwo wybrać się do sklepu, kiedy akurat tego chcemy. Trzeba pamiętać o obowiązujących codziennie w godzinach od 10 do 12 godzinach dla seniorów, podczas których zakupy zrobić mogą wyłącznie osoby powyżej 60. Roku życia.

"Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia" - czytamy na stronie rządu.

Koronawirus. Zapisy na szczepienia od 15 stycznia!
Od połowy stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19. Zapisy przeznaczone będą dla osób spoza grup priorytetowych, czyli takich, którzy są nieobjęci pierwszeństwem, np. medyków, farmaceutów, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych, ratowników medycznych czy też ze względu na podeszły …

Wyjątkiem od tej reguły będzie jednak 24 grudnia, czyli Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu godziny dla seniorów nie obowiązują. Pamiętać jednak należy, że sklepy w tym dniu są z reguły otwarte krócej. Mogą być czynne maksymalnie do 14, większość sklepów spożywczych otwarta jest natomiast do 13.

fot. pixabay

Małopolska - najnowsze informacje