czwartek, 21 stycznia 2021 14:38

Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Tematem - program wsparcia dla gmin górskich

Autor Aleksandra Tokarz
Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Tematem - program wsparcia dla gmin górskich

Zakres rządowego wsparcia dla gmin górskich był głównym tematem rozmów wiceministra rozwoju, Andrzeja Guta-Mostowego z samorządowcami z miast i gmin zrzeszonych w Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Spotkanie odbyło się w miniony wtorek.

Do Urzędu Gminy Dobra, na rozmowy z wiceministrem rozwoju dotarli reprezentanci samorządów, które są zrzeszone w Forum Beskidu Wyspowego.

Głównym celem spotkania była debata nad wspólnym programem rozbudowy infrastruktury turystycznej Głównego Szlaku Beskidu Wyspowego "Beskidzkie Wyspy". Projekt zagospodarowania przestrzeni na szlakach turystycznych przedstawił zebranym projektant Przemysław Sołtys. W planie rozbudowy infrastruktury turystycznej znajdują się wieże widokowe, bacówki, wiaty turystyczne, ławo-stoły, tablice z mapami i drogowskazy, ścieżki przyrodniczo-edukacyjne oraz parkingi.

30 tys. kary dla stacji w Koninkach? Funkcjonariusze na limanowskim stoku - będą kary i wnioski do sanepidu?
Dostępna dla „uczestników spotkania służbowego w temacie partii o nazwie Strajk Przedsiębiorców” jest stacja narciarska w Koninkach, w gminie Niedźwiedź. Wczoraj policja przeprowadziła kontrolę obiektu. Funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę stacji narciarskiej i kolei linowej Tobołów w Koninkach…

Tematem spotkania było również wsparcie dla gmin, które są położone na terenach górskich. Do takich należą wszystkie limanowskie samorządy. W ramach programu gminy mogą skorzystać z dofinansowania opartego na kwotach wydatków, które zostały poniesione w latach 2016-2020 na inwestycje i dofinansowania utraconych dochodów z tytułu zwolnienia przedsiębiorców z podatku od nieruchomości w pierwszym kwartale 2021 roku. Na realizację programu przeznaczono miliard złotych.

W dniu dzisiejszym brałem udział w spotkaniu w ramach Forum Gmin Beskidu Wyspowego. Była to również okazja do dyskusji...

Opublikowany przez Andrzeja Gut-Mostowya Wtorek, 19 stycznia 2021

fot. Facebook/Andrzej Gut-Mostowy

Limanowa - najnowsze informacje