środa, 20 marca 2024 07:15

Gdy zobaczyła kobietę na wózku, od razu ruszyła w stronę rowerzysty

Autor Mirosław Haładyj
Gdy zobaczyła kobietę na wózku, od razu ruszyła w stronę rowerzysty

W piątek (15 marca) kierująca autobusem linii 262 otoczyła opieką pasażerkę poruszającą się na wózku inwalidzkim. – Wrażliwość na potrzeby osób z ograniczoną mobilnością to bardzo ważna cecha. My jesteśmy dumni z naszych prowadzących, którym jej nie brakuje – skomentowało sprawę MPK.

Na ręce MPK wpłynęły podziękowania od jednej z pasażerek. Poruszająca się na wózku elektrycznym pani Małgorzata 15 marca otrzymała pomoc od kierującej autobusem linii 262.

– Gdy próbowała do niego wsiąść, okazało się to niemożliwe, bo w środku było dużo osób, a miejsce dla osoby na wózku zajmował rowerzysta. Wtedy zareagowała kierowczyni MPK, która poprosiła rowerzystę o opuszczenie przestrzeni przeznaczonej dla wózków. Dzięki temu Pani Małgorzata mogła spokojnie wjechać do środka i bezpiecznie ustawić wózek. Pani Małgorzata tym bardziej doceniła zachowanie naszej prowadzącej, że tego dnia źle się czuła i oczekiwanie na kolejny autobus byłoby dla niej niezwykle męczące

– relacjonują pracownicy MPK.

– Brawa za reakcję dla prowadzącej MPK. Wrażliwość na potrzeby osób z ograniczoną mobilnością to bardzo ważna cecha. My jesteśmy dumni z naszych prowadzących, którym jej nie brakuje.

– skomentowało sprawę MPK.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka