wtorek, 15 styczeń 2019 11:39

Powiat Dębicki: 225 tysięcy dla WOŚP – gramy do końca świata...

Napisała

13 stycznia na pewno przejdzie do historii. Tragiczny atak nożownika na gdańskim finale i śmierć Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, po czym rezygnacja szefa i założyciela WOŚP Jerzego Owsiaka – to wydarzenia, które nie powinny się nigdy wydarzyć. Ale zanim to się stało, nie brakowało radości, dobrej energii, zabawy, bo „Pomaganie jest dziecinne proste”. Jak było w powiecie dębickim?

W gminie Żyraków oprócz zbiórki na ulicach, finał finału zorganizowano od godz. 16 na hali sportowej Zespołu Szkół w Żyrakowie. Całą akcję koordynowało Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie. Na finale obecny był wójt Żyrakowa Mark Rączka.

W części artystycznej zaprezentowały się zespoły taneczne i wokalne działające przy Centrum. Nie zabrakło sprzedaży smakołyków przygotowanych przez miejscowe gospodynie. Pomiędzy występami licytowano gadżety WOŚP i dary od okolicznych firm. Każdą zebraną kwotę dodawano do sumy zbiórki i nagradzano oklaskami. O godz. 19 odbyło się tradycyjne "światełko do nieba" o co zadbali strażacy z OSP.

Występem dzieci z Publicznego Przedszkola w Pilźnie rozpoczął się finał WOŚP na hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Pilźnie. Zaprezentowały się na nim dzieci i młodzieży z Domu Kultur oraz Orkiestra Dęta OSP Pilzno.

Gwarno było też w Galerii Dębica, pomimo niehandlowej niedzieli. Od godz. 10 na darczyńców czekała ekipa Akademii Małego Strażaka, która zbierała dla WOŚP swoją autorską akcją szyjąc „magiczne poduchy”. Była to już trzecia kata akcja w finału WOŚP. Po godz. 17 Akademia dołączyła do sztabu „Kwiatek” w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i nadal szyła poduchy i kwestowała, dzieląc się pozytywną energią.

W Dębicy wolontariusze do akcji ruszyli o godz. 8. Pomysłów na zebranie pieniędzy nie brakowało. Biegano dla WOŚP z Endorfiną. Na dębickim Rynku nie zabrakło Motoorkiestry czyli zimowego rajdu, z którego dochód zasilił WOŚP. Swoją „cegiełkę” tradycyjnie dorzuciła też Śnieżka Dębica. FFiL Śnieżka SA przekazała podczas 27. Finału WOŚP datek w wysokości 60 000 zł. W imieniu Śnieżki czek dla sztabu „Dębica Kwiatek” przekazała Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w FFiL Śnieżka S.A.

– W ramach kolejnych Finałów zawsze jesteśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Idea pomocy najmłodszym pacjentom polskich szpitali jest nam szczególnie bliska, gdyż w ramach akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach” od 14 lat zamieniamy oddziały dziecięce placówek medycznych w całej Polsce w kolorowe, przyjazne przestrzenie – powiedziała Aleksandra Małozięć, Manager ds. Komunikacji Korporacyjnej w FFiL Śnieżka S.A.

Dodatkowo Śnieżka, zgodnie z tradycją, przekazała na licytacje WOŚP również firmowe gadżety, z których cały dochód trafił do Fundacji.

13 stycznia o godz. 22.14 na swoim profilu sztab podał oficjalne wyniki zbiórki: „Sztab w Dębicy przekroczy: 225 000 zł, w tym: Gmina Czarna: 10 037,31 + 6,33 € + 1 kolczyk koloru złotego, Gmina Żyraków: 11 185,68 zł + 8 €, Gmina Jodłowa: 5 735,32 zł, Gmina Brzostek: 10 560,40 zł. Dziękujemy!”

Warto przypomnieć, że trwają jeszcze licytacje WOŚP więc ten, kto tego jeszcze nie zrobić, może wesprzeć cel akcji jakim jest pomaganie chorym dzieciom, przez zakup specjalistycznego sprzętu dla polskich szpitali.

Marzena Gitler, Foto CKiS Żyraków, Śnieżka, Sztab Kwiatek

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.