piątek, 08 marzec 2019 17:59

Ponad dwa miliony na osuwisko w Pilźnie

Napisała

Burmistrz Pilzna Ewa Gołębiowska 6 marca w Rzeszowie odebrała promesę na 2,16 mln zł na stabilizację osuwiska wraz z odbudową drogi gminnej przy ul. Kościuszki w Pilźnie. Samorząd otrzymał dotację ze środków przeznaczonych na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Do podkarpackich samorządów trafi 77 mln zł. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński wręczył 6 marca promesy na realizację zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz ruchów osuwiskowych ziemi.
– Województwo podkarpackie otrzymuje prawie 77 mln zł – z czego 56 mln zł na odbudowę dróg, przepustów, mostów i ponad 20 mln zł na stabilizacji osuwisk – powiedział sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Wiceminister podkreślił, że wsparcie działań samorządów ze strony państwa jest kwestią niezwykle istotną z punktu widzenia poprawy jakości życia mieszkańców. Podziękował również starostom, burmistrzom i wójtom za sprawne przygotowanie wniosków. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart dodała, że dzięki promesom, które w ostatnich latach trafiły na Podkarpackie udało się naprawić ponad 673 km dróg gminnych i powiatowych oraz 218 przepustów i obiektów mostowych.

Promesy odebrali przedstawiciele 58 jednostek samorządu terytorialnego, w tym 46 gmin oraz 12 powiatów. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na realizację 183 zadań.

W wydarzeniu uczestniczyli podkarpaccy parlamentarzyści Krystyna Wróblewska, Halina Szydełko, Bogdan Rzońca, Zbigniew Chmielowiec i Andrzej Szlachta, wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz reprezentanci podkarpackich gmin i powiatów.

Inf. i foto: UWWP, UM Pilzno

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.