wtorek, 10 wrzesień 2019 12:12

Zawierzbie: Pijany na autostradzie. Rozbił auto i odjechał.

Napisała

Wczoraj policjanci dębickiego wydziału prewencji zatrzymali sprawcę kolizji, która miała miejsce na autostradzie. Mężczyzna po zdarzeniu odjechał z miejsca. Jak się później okazało, był pijany.

Zgłoszenie o ucieczce sprawcy kolizji na autostradzie, oficer dyżurny odebrał wczoraj po godz.21. Z relacji poszkodowanego wynikało, że kierujący volvo uderzył w tył jadącego przed nim renaulta mastera. Po zatrzymaniu pojazdów i próbie rozmowy z kierowcą volvo, ten odjechał. Kierowca reanulta jadąc za sprawcą poinformował policję o zaistniałym zdarzeniu. Kierujący volo zjechał z autostrady i w miejscowości Zawierzbie stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu.

Policjanci zatrzymali kierowcę volvo. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Lipska. Mężczyznę przewieziono do dębickiej komendy, gdzie został poddany badaniu alkomatem. Urządzenie wykazało w jego organizmie 2,48 promila alkoholu. Przestępcę osadzono w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Dzisiaj mężczyzna będzie przesłuchany.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.

inf. KPP Dębica

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.