poniedziałek, 15 lutego 2021 12:06

Gorlice. 5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej

Autor Aleksandra Tokarz
Gorlice. 5 milionów na kolejną Strefę Aktywności Gospodarczej

Rozpoczęły się już działania związane z utworzeniem Strefy Aktywności Gospodarczej przy ul. Zakole. Z rąk Marszałka, Burmistrz Rafał Kukla odebrał umowę na realizację tego przedsięwzięcia. Miasto Gorlice pozyskało na SAG ponad 5 mln złotych.

W ramach zadania planowane jest wyposażenie SAG w niezbędną do jej funkcjonowania infrastrukturę oraz budowa wewnętrznego układu komunikacyjnego.

- Inwestycja pozwoli na przyspieszenie rozwoju gospodarczego naszego miasta. Docelowo liczymy na to, że w kolejnych latach na jej terenie powstaną przedsiębiorstwa, a tym samym nowe miejsca pracy dla mieszkańców – mówi burmistrz Rafał Kukla.

Wcześniej, ziemia przy ul. Zakole była terenem, na którym między innymi segregowano i kompostowano odpady.

W Bieczu powstanie Jarmark Kultury. Dokładna lokalizacja jest już znana
Galeria handlowa o długości ok. 60 mb., pawilony handlowo - wystawiennicze, otwarte stoiska sprzedażowe, duża scena, garderoby oraz siedziba Bieckiego Centrum Kultury – tak będzie wyglądał Biecki Jarmark Kultury. Przestrzeń obok odnowionego dworca PKP na razie jest pusta, ale już niebawem rozpoczną…

Proces przekształcenia terenów oraz znalezienie inwestorów ma zakończyć się najpóźniej w 2022 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 7,3 mln zł.

inf./fot. UM Gorlice

Gorlice - najnowsze informacje