piątek, 5 lutego 2021 12:17

W Bieczu powstanie Jarmark Kultury. Dokładna lokalizacja jest już znana

Autor Aleksandra Tokarz
W Bieczu powstanie Jarmark Kultury. Dokładna lokalizacja jest już znana

Galeria handlowa o długości ok. 60 mb., pawilony handlowo - wystawiennicze, otwarte stoiska sprzedażowe, duża scena, garderoby oraz siedziba Bieckiego Centrum Kultury  – tak będzie wyglądał Biecki Jarmark Kultury. Przestrzeń obok odnowionego dworca PKP na razie jest pusta, ale już niebawem rozpoczną się prace przy budowie obiektu. Ogłoszony został przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Kompleks składał się będzie z budynku głównego, przeznaczonego do działalności kulturalnej Bieckiego Centrum Kultury z zapleczem socjalnym i technicznym. Budynek połączony zostanie ze sceną. Ta natomiast będzie posiadała przesuwne szklane drzwi, które umożliwią wykorzystanie przestrzeni także zimą do organizacji zajęć, warsztatów czy spotkań. Przy scenie znajdować się będą dwa pomieszczenia garderoby oraz toalety. Na dachu budynku zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Przy budynku głównym, od północnej strony terenu inwestycji, wybudowane zostaną 32 parterowe, drewniane, ogrzewane i zamykane pawilony wystawienniczo-handlowe. Pomiędzy pawilonami, pośrodku utworzone zostanie otwarte, zadaszone przejście w formie pasażu.

Producenci odzieży na krawędzi. „Nie mamy perspektywy, nie wiemy co będziemy robili jutro”
Zamknięte restauracje to brak wesel. Brak wesel to strata wielu kolejnych przedsiębiorców. Łańcuch ciągnie za sobą kolejne branże, o których problemach nie mówi się głośno. Jedną z takich branż jest produkcja odzieży. Jej przedstawiciele otwarcie mówią, że nie wiedzą, czy przetrwają do wiosny. - Pr…

- Biecki Jarmark Kultury da nowe możliwości organizacji wydarzeń kulturalnych - tłumaczy burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz. - Duża, stała scena, bez konieczności rozkładania i składania będzie dużo bardziej funkcjonalna. W pawilonach prowadzona będzie działalność kulturalno-wystawiennicza tj.: wystawy rzemiosła artystycznego, malarstwa, rzeźby i innych wyrobów związanych z kulturą regionu w powiązaniu ze sprzedażą wyrobów artystycznych. Obiekt będzie komfortowy zarówno dla organizatorów wydarzeń jak i uczestników.

Miejsce lokalizacji obiektów także jest dogodne - w sąsiedztwie wyremontowanego dworca kolejowego, węzła przesiadkowego wyposażonego w miejsca parkingowe, przystanki komunikacji autobusowej, punkty postojowe dla rowerów.

- Wszystkie powyższe inwestycje stanowią spójną koncepcję zagospodarowania tej części miasta, nadania jej nowych funkcji, które spowodują ożywienie gospodarcze, handlowe, kulturalne, artystyczne - dodaje burmistrz. - Dogodność komunikacyjna i cała infrastruktura powstała dzięki wcześniejszym przedsięwzięciom, będzie znakomicie współgrać z Bieckim Jarmarkiem Kultury, dopełniając go i podnosząc w znaczny sposób jego funkcjonalność.

Górale z Piwnicznej robią „rękawice furmańskie” dla Berniego Sandersa!
Jeszcze w tym tygodniu do Senatora Berniego Sandersa czarni górale wyślą „rękawice furmańskie”, które są tradycyjnym rękodziełem Sądecczyzny. Inspiracją do utkania dla niego rękawic było zdjęcie z zaprzysiężenia nowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ale nie tylko! Bernie Sanders pochodzi bowiem ze…

Na realizację inwestycji pozyskano środki w wysokości niemal 3 mln zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego. Rozpoczęcie prac zaplanowane zostało na kwiecień 2021 roku. Przewidywany termin zakończenia budowy to styczeń/luty 2023 roku.

inf./fot. Gmina Biecz

Gorlice - najnowsze informacje