czwartek, 2 grudnia 2021 08:50

Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda w diecezji tarnowskiej? Biskup wydał zarządzenie

Autor Aleksandra Tokarz
Jak będzie wyglądała tegoroczna kolęda w diecezji tarnowskiej? Biskup wydał zarządzenie

Trzy formy może przybrać tegoroczna kolęda w diecezji tarnowskiej – wynika z zarządzenia biskupa Andrzeja Jeża. Wybór formy wizyty duszpasterskiej proboszczowie mają przedyskutować z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym.

W roku ubiegłym, z powodu pandemii, tradycyjne wizyty duszpasterskie w domach wiernych zostały całkowicie odwołane. Tym razem w diecezji tarnowskiej proboszczowie mają do wyboru trzy formy organizacji kolęd. Biskup Jeż w wydanym zarządzeniu zastrzega jednak, iż wszystkie powinny odbyć się ze szczególnym zachowaniem obowiązujących norm sanitarnych.

Pierwsza forma to złożenie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach wiernych, którzy wcześniej wyraźnie o to poproszą.

Drugą formą jest zaproszenie na Mszę św. do kościoła lub kaplicy rodzin z poszczególnych rejonów parafii.

Trzecia możliwość to połączenie dwóch poprzednich form, czyli zorganizowanie Mszy św. dla rodzin z poszczególnych rejonów parafii oraz udanie się do tych rodzin, które wyraźnie o to poproszą.

- Wybór formy wizyty duszpasterskiej księża proboszczowie mają przedyskutować z parafialną radą duszpasterską lub z parafialnym zespołem synodalnym – czytamy w zarządzeniu.

fot. ilustracyjne/Parafia Niepokalanów

Małopolska - najnowsze informacje