środa, 27 września 2023 04:26

Kilkudziesięciu kierowców chciało wziąć udział w nocnych wyścigach. Do akcji wkroczyli policjanci

Autor Mirosław Haładyj
Kilkudziesięciu kierowców chciało wziąć udział w nocnych wyścigach. Do akcji wkroczyli policjanci

Policjanci krakowskiej drogówki cały czas prowadzą wzmożone działania skierowane przeciwko uczestnikom nielegalnych wyścigów. Kolejne kontrole miały miejsce w miniony piątek.

22 września br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili kolejne działania mające na celu przeciwdziałanie nielegalnym wyścigom. W ramach realizacji zadań, policjanci kontrolowali miejsca, w których mogą grupować się osoby uczestniczące w takich wydarzeniach.

W trakcie prowadzonych działań mundurowi na jednej z głównych ulic, we wschodniej części miasta skontrolowali kilkadziesiąt kierowców, którzy według policyjnych ustaleń zamierzali uczestniczyć w nielegalnych wyścigach poza Krakowem. W wyniku przeprowadzonych działań skontrolowano 50 pojazdów, ujawniając 45 wykroczeń, za które w 44 przypadkach zastosowano mandaty karne na łączną sumę prawie 55 tysięcy złotych. W jednym przypadku kontrola zakończyła się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Funkcjonariusze wobec kierowców nie stosowali tej nocy pouczeń. Ponadto w 9 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne.

Na szczególną uwagę zwraca kontrola kierującego, który na skutek naruszeń przepisów drogowych został ukarany trzema mandatami karnymi, każdy na kwotę 3 tysięcy złotych.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka