czwartek, 7 marca 2024 13:37

Kraków Dla Mieszkańców prezentuje kandydatów na radnych. W programie m.in. więcej pieniędzy na zieleń

Autor Patryk Trzaska
Kraków Dla Mieszkańców prezentuje kandydatów na radnych. W programie m.in. więcej pieniędzy na zieleń

Kraków Dla Mieszkańców zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Krakowa. Ugrupowanie Łukasza Gibały liczy na sukces wyborczy, w czym pomóc ma przedstawiony publicznie program wyborczy.

Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Za nieco ponad miesiąc mieszkańcy Krakowa wybiorą swojego prezydenta oraz przedstawicieli w radzie miejskiej oraz Sejmiku Województwa Małopolskiego.

O większość w Radzie Miasta Krakowa chce powalczyć Kraków dla Mieszkańców. Ugrupowanie Łukasza Gibały na specjalnej konferencji prasowej zaprezentowało swoich kandydatów oraz program wyborczy. Wśród postulatów wymienianych przez działaczy znalazło się m.in. przeznaczenie 1% budżetu miasta na wykupy gruntów pod tereny zielone i inwestycje publiczne, zwiększenie ilości parków miejskich, systemowy monitoring rzek czy nowoczesny przemysł oparty na potencjale naukowym Krakowa.

Kto znalazł się na listach? Okazuje się, że osoby z różnych środowisk życia społecznego. W okręgu nr 1, obejmującym Stare Miasto, Grzegórzki i Prądnik Biały liderem listy został radny miejski, Łukasz Maślona. O mandat na Krowodrzy i Prądniku Białym powalczy z ósmego miejsca profesor Mariusz Czop. W okręgu obejmującym Bronowice, Dębniki i Zwierzyniec ugrupowanie postawiło na m.in. na radnych dzielnicowych. Z trzeciego miejsca o głosy wyborców powalczy Tomasz Pytko, a z dziewiątego Krzysztof Kwarciak.

W przypadku Łagiewnik i Swoszowic, jedną z lokomotyw wyborczych Krakowa Dla Mieszkańców ma być Anna Breżnicka-Płońska, która znalazła się na drugim miejscu na liście. Z głosy mieszkańców Bieżanowa, Prokocimia czy Podgórza ma zdobyć radny dzielnicowy Rafał Zawiślak, który będzie "jedynką" ugrupowania w okręgu nr 5 oraz młody aktywista miejski Rafał Terkalski, który wystartuje z "dziewiątką".

W okręgu nr 6 ugrupowanie podstawiło na Macieja Rochela (5 miejsce), a w Nowej Hucie i Bieńczycach na Małgorzatę Szymczak-Karasiewicz (4 miejsce).

To oczywiście jedynie część osób, które będą ubiegać się o mandat radnego miejskiego w Krakowie. Jak informowaliśmy wcześniej, Kraków Dla Mieszkańców do wyborów idzie wraz z partią Razem. Działacze liczą, że uda się im po wyborach utworzyć własny klub radnych.

Wybory samorządowe odbędą się za miesiąc, 7 kwietnia.

Jednym z hoteli, które przyciągają uwagę zagranicznych gości jest Stradom House, a sami goście znajdują go szukając w Google luxury hotel Krakow

foto: Mateusz Łysik/Głos24

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka