czwartek, 7 października 2021 13:29

Kraków. Nareszcie! Trasa Łagiewnicka otworzyła w końcu Rostworowskiego

Autor Marzena Gitler
Kraków. Nareszcie! Trasa Łagiewnicka otworzyła w końcu Rostworowskiego

Kierowcy mogą już jeździć ul. Rostworowskiego na Ruczaju. W związku z budową Trasy Łagiewnickiej ulica była zamknięta przez 29 miesięcy.

Oprócz otwarcia dla ruchu części ul. Rostworowskiego na odcinku od ul. Kobierzyńskiej do ul. Grota-Roweckiego, w pełnym zakresie przejezdne jest skrzyżowanie tej ulicy z ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego. Ułatwi to dojazd do Kampusu UJ.

Z kolei na ul. Kobierzyńskiej, obok skrzyżowania z Rostworowskiego, zmieniono miejsce przystanków autobusowych i przejść dla pieszych. Pojawiła się sygnalizacja świetlna, co poprawi bezpieczeństwo.

ul. Rostworowskiego w przebudowie - 2 września
ul. Rostworowskiego w przebudowie - 2 września / Fot.: Mateusz Łysik

Otwarcie Rostworowskiego, zapowiadane przez spółkę ostatnio na początek września, skróci drogę miedzy ul. gen. Stefana Grota-Roweckiego i ul. Kobierzyńską. Rozluźni też korki przy skrzyżowaniu Kobierzyńskiej z Grota.

Przypominamy, w związku z budową Trasy Łagiewnickiej ulica Rostworowskiego była zamknięta od ok. połowy maja 2019. Było to związane z budową tunelu pod tą ulicą. Z utrudnieniami zmagali się nie tylko kierowcy, ale mieszkańcy pobliskich osiedli i uczniowie położonej przy ul. Pszczelnej szkoły podstawowej. Tunel pod Rostworowskiego obecnie jednak nie jest widoczny. Czeka na wybudowanie kolejnego etapu trasy - Trasę Zwierzyniecką i Pychowicką.

fot. Mateusz Łysik / Głos 24

Kraków

Kraków - najnowsze informacje