wtorek, 24 stycznia 2023 16:19

Kraków. Oblał swoją dziewczynę benzyną. Chciał ją podpalić

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Kraków. Oblał swoją dziewczynę benzyną. Chciał ją podpalić

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który rozlał benzynę w kamienicy, w której mieszkała kobieta i groził jej podpaleniem. Sprawca usłyszał zarzuty sprowadzenia niebezpiecznego zdarzenia, za które grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 9 stycznia br.  Policjanci z Oddziału Prewencji Policji pełniący służbę w centrum Krakowa otrzymali zgłoszenie, że w rejonie ulicy Warszawskiej  - mężczyzna chce podpalić budynek. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie zastali zgłaszającą kobietę. Podczas rozmowy ustalili, że kilka minut wcześniej przed kamienicą, w której zamieszkiwała kobieta, doszło między nią a jej byłym chłopakiem do kłótni i szarpaniny, podczas której kobieta została oblana benzyną. Następnie 23-latek wbiegł na klatkę schodową kamienicy, rozlewając na poszczególnych piętrach benzynę. Jak się okazało, benzynę kupił na jednej ze stacji paliw bezpośrednio przez spotkaniem. Kobieta, widząc, co się dzieje, zaczęła wzywać pomocy, czym spłoszyła sprawcę.

Policjanci ustalili wstępny rysopis agresora i podczas patrolowania okolicy zauważyli poszukiwanego mężczyznę. 23-letni mieszkaniec Brzeska został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty z art. 163 kk tj. sprowadzenia  zdarzenia, mogącego zagrozić życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru, za które grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora został tymczasowo aresztowany. Będzie również poddany obserwacji psychiatrycznej.

Inf. i foto: policja

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka