czwartek, 5 stycznia 2023 11:11

Książ Wielki został miastem! "To czas budowania nowych planów"

Autor Patryk Trzaska
Książ Wielki został miastem! "To czas budowania nowych planów"

Po 154 latach znów może się on (Książ Wielki – przyp. red.) szczycić prawami miejskimi. Życzę zatem, aby ta wyjątkowa zmiana była inspiracją do dalszego rozwoju – mówił wojewoda Łukasz Kmita na specjalnej uroczystości zorganizowanej w nowym mieście, znajdującym się w powiecie miechowskim. Od początku tego roku Książ Wielki czekało wiele zmian.

Wraz z nowym rokiem Książem Wielkim i gminą zarządza burmistrz, a nie jak dotąd wójt. Zamiast Rady Gminy – funkcjonuje Rada Miasta i Gminy. Decyzją Rady Ministrów od 1 stycznia 2023 r. Książ Wielki może cieszyć się bowiem prawami miejskimi. We wtorek 3 stycznia nowe miasto odwiedził Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, któremu towarzyszył m.in. Starosta Miechowski Jacek Kobyłka

- Zgodnie ze zwyczajem, początek roku to czas budowania nowych planów i ustalania priorytetów działania na kolejne miesiące. Dla Książa Wielkiego ten rok jest z pewnością wyjątkowy. Po 154 latach znów może się on szczycić prawami miejskimi. Życzę zatem, aby ta wyjątkowa zmiana była inspiracją do dalszego rozwoju, a przygotowywane zadania ambitne i służące mieszkańcom – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia wojewoda przekazał dyplom przygotowany specjalnie na tę okazję dla mieszkańców, władz lokalnych i całej społeczności Książa Wielkiego.

MUW Kraków

Miechów - najnowsze informacje