wtorek, 20 września 2022 21:45

[ZDJĘCIA] Limanowa. Pijany wujek podpalił stodołę. Ogień zajął dom, w którym była trójka dzieci z matką

Autor Mirosław Haładyj
[ZDJĘCIA] Limanowa. Pijany wujek podpalił stodołę. Ogień zajął dom, w którym była trójka dzieci z matką

Policjanci zatrzymali 60-latka, który podpalił budynek gospodarczy. W wyniku pożaru ogień przeniósł się na budynek mieszkalny, w którym przebywała kobieta wraz z trójką dzieci.

17 września około godziny 17:30, policjanci zostali powiadomieni o pożarze budynków gospodarczych w gminie Jodłownik. Na miejscu okazało się, że płonie stodoła, a ogień przeniósł się także na budynek mieszkalny, w którym przebywała kobieta wraz z trójką dzieci. Stodoła uległa całkowitemu spaleniu, a w budynku mieszkalnym częściowemu zniszczeniu uległo poszycie dachu, a w związku z akcją gaśniczą uszkodzeniu uległo również wyposażenie budynku.

W domu tym zamieszkiwał 60-latek wraz z swoją siostrzenicą i trójką jej dzieci. Policjanci ustalili, że przed zdarzeniem mężczyzna groził swojej siostrzenicy spaleniem budynków, a następnie oblał stodołę substancją łatwopalną i doprowadził do pożaru. 60-latek został zatrzymany. Był nietrzeźwy - badanie wykazało 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został tymczasowo osadzony w areszcie limanowskiej komendy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu gróźb karalnych oraz uszkodzenia mienia znacznej wartości. Podejrzany umyślne oblał wnętrza budynku gospodarczego łatwopalną  cieczą, po czym podpalił ją, doprowadzając do pożaru zabudowań gospodarczych oraz mieszkalnych i powodując straty w kwocie około 350 000 złotych.

Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z miejscowego OSP, którzy w następujący sposób zrelacjonowali akcję na swoim facebookowym funpage'u:

W dniu wczorajszym zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w naszej miejscowości. Do zdarzenia udały się dwa zastępy z naszej jednostki. Po przybyciu na miejsce zastajemy pożar w intensywnej fazie rozwoju. Pierwsze działania skupiliśmy na próbie obrony budynku mieszkalnego który znajdował się w bardzo bliskiej odległości. W działaniach pomagały nam jednostki OSP: Jodłownik, Szczyrzyc, Janowice, Stróża, Stróża, Zawadka, Podłopien, JRG Limanowa 451-21, 451-26 oraz Policja i Pogotowie Energetyczne.

W dniu wczorajszym zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku gospodarczego w naszej miejscowości. Do zdarzenia udały...

Opublikowany przez Ospa Wilkowiskę Sobota, 17 września 2022

Inf.: KPP Limanowa
Fot.: OSP Wilkowisko

Limanowa - najnowsze informacje