piątek, 13 stycznia 2023 05:09

Mandaty i zatrzymania. Policjanci patrolowali krakowskie dworce

Autor Mirosław Haładyj
Mandaty i zatrzymania. Policjanci patrolowali krakowskie dworce

W miniony wtorek i środę krakowscy policjanci w ramach międzynarodowych działań pod nazwą ‘’Aktywna Tarcza’’ udali się w rejon krakowskich dworców, przystanków kolejowych oraz obszarów związanych z infrastrukturą kolejową celem zadbania o bezpieczeństwo w tych miejscach.

10 oraz 11 stycznia policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei oraz Straży Granicznej przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na krakowskich dworcach kolejowych oraz w rejonach infrastruktury kolejowej. Policjanci zarówno umundurowani, jak i nieumundurowani byli obecni w poczekalniach oraz na peronach krakowskiego dworca, gdzie zwracali uwagę na przeciwdziałanie kradzieżom kieszonkowym, nielegalne rozprowadzanie środków odurzających czy też pozostawione bez opieki bagaże. Ponadto działania policjantów ukierunkowane były na przeciwdziałanie niszczeniu infrastruktury kolejowej oraz kradzieżom ich elementów. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na osoby bezdomne, którym w razie potrzeby oferowali pomoc oraz informowali, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek, czy też skorzystać z noclegu.

W trakcie dwóch dni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami innych służb wylegitymowali 42 osoby, sprawdzili 48 pociągów, skontrolowali 5 bagaży oraz ujawnili 2 przypadki pozostawionych bagaży bez opieki. W sumie 7 osób zostało ukaranych mandatami karnymi w związku z ujawnionymi wykroczeniami, a w stosunku do 1 osoby sporządzona została dokumentacja, która zostanie przekazana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Zatrzymane zostały 2 osoby. Pierwsza z nich posiadała przy sobie środki odurzające, natomiast druga dopuściła się uszkodzenia mienia oraz kierowała groźby karalne w stosunku do innej osoby.

Podobne działania w rejonach krakowskich dworców kolejowych będą kontynuowane w przyszłości.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka