wtorek, 23 maja 2023 07:00

Miechowskie święto kolejny raz przyciągnęło tłumy [Foto]

Autor Mirosław Haładyj
Miechowskie święto kolejny raz przyciągnęło tłumy [Foto]

W niedzielę (21 maja) na Obszarze Natura 2000 w Kalinie Małej po raz piąty odbyło się Święto Storczyka. Przy pięknej pogodzie, całe rodziny uczestniczyły w różnego rodzaju aktywnościach i brały udział w przygotowanych atrakcjach.

Święto rozpoczął Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski, który przywitał uczestników. W trakcie wydarzenia najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie plastycznym, a rowerzyści - pamiątkowe medale. Nie zabrakło warsztatów plastycznych prowadzonych przez przedstawicieli miechowskich instytucji kultury, spacerów z przewodnikiem po obszarze Natura 2000 czy prelekcji naukowych. Przez cały dzień odbywały się zabawy, konkursy i projekcja filmów przyrodniczych, a także możliwy był zakup rękodzieł oraz regionalnych potraw.

Poczęstunek zapewniły lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Ponadto podczas imprezy na stoisku Ekodoradcy Gminy Miechów, w zamian za dostarczenie plastikowych nakrętek, można było wziąć udział w losowaniu specjalnych gadżetów. Ekodoradcy udzielali również informacji z zakresu efektywności energetycznej, odnawialnych źródeł energii oraz dostępnych programów dotacyjnych.

Inf. i foto: UMG Miechów

Miechów - najnowsze informacje

Rozrywka