wtorek, 25 maja 2021 10:04

Mszana Dolna inwestuje w przyszłość dzieci. „To ważne dla miasta”

Autor Aleksandra Tokarz
Mszana Dolna inwestuje w przyszłość dzieci. „To ważne dla miasta”

Na poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej burmistrz Mszany Dolnej przedstawiła koncepcję nowego przedszkola. To miałoby powstać na działce znajdującej się w sąsiedztwie kompleksu sportowego Orlik.

Zaprezentowana koncepcja programowo-przestrzenna zawiera pomysł przedszkola pięciooddziałowego wraz ze żłobkiem. Zgodnie z aktualnymi trendami w aranżacjach miejsc użyteczności publicznej, a w szczególności takich przestrzeni jak przedszkole, zastosowano ideę parterowej zabudowy z użyciem elementów drewnianych. Co ważne, wkomponowano w tą modułową konstrukcję bezpieczny wewnętrzny ogród dla dzieci.

To projekt, który chciałabym jak najszybciej zacząć realizować. Nasze obydwie placówki radzą sobie całkiem nieźle, jak na warunki, w których działają, ale taka inwestycja otwiera inne możliwości lokalowe i zapewnia funkcjonowanie instytucji na zupełnie innym poziomie. Warto inwestować w dzieci i ich przyszłość. To ważne dla naszego miasta - podkreśliła Anna Pękała.

Koncepcję projektowo-przestrzenną przygotowało Biuro Usług Projektowych M-Projekt z Bytomia, które odpowiada m.in. za zrealizowany ostatnio projekt amfiteatru w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu.

Limanowa. To będzie wspólne przedsięwzięcie miasta i powiatu. Podpisano porozumienie
Wiadomości Limanowa. Podpisano porozumienie w sprawie wspólnego przedsięwzięcia miasta i powiatu.

fot. UM Mszana Dolna

Limanowa - najnowsze informacje