środa, 6 lipca 2022 09:55

Myślenice. Ruszyły finały Plaży Open. Emocje sięgną zenitu!

Autor Marzena Gitler
Myślenice. Ruszyły finały Plaży Open. Emocje sięgną zenitu!

Od dziś w Myślenicach trwają finały zawodów Plaża Opel. Gdzie śledzić transmisje z rywalizacji?

Dobiega końca tegoroczny cykl Plaży Open. Trzy turnieje, mimo że rozgrywane, w formie towarzyskiej po raz kolejny odniosły ogromny sukces, cieszyły się dużym zainteresowaniem zawodników i kibiców, a wisienką na torcie będą zmagania w Myślenicach. Już za niedługo myślenicka plaża zostanie rozgrzana do czerwoności.

Po zmaganiach Plaży Open w Łodzi i Czeskim Cieszynie, a także międzynarodowych rozgrywkach Beach Pro Tour w Białymstoku, czas na podsumowanie cyklu i jego ostatni turniej. Myślenice, Plażę Open gościć będą już po raz trzeci, ale jak zapewniają organizatorzy, ta edycja przyćmi wszystkie wcześniejsze.

W Małopolsce odbędą się wielkie finały cyklu pod nazwą Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn. To jednak nie wszystko. W trakcie turnieju rozegrany zostanie inny, niezwykle emocjonujący i widowiskowy turniej – Polish Championships of King Of The Court. Te dwa wydarzenia sprawiają, że najbliższy weekend w Myślenicach zapowiada się niezwykle interesująco.

- To będzie fantastyczny weekend i bardzo cieszę się, że całe podsumowanie cyklu odbędzie się właśnie w Myślenicach. To tam w ubiegłym roku rozegraliśmy pierwszy raz mecze przy sztucznym oświetleniu. Atmosfera była fenomenalna, dlatego też w tym roku postanowiliśmy właśnie w Myślenicach rozegrać dodatkowy turniej Polish Championships of King Of The Court. To międzynarodowy format, cieszący się dużym zainteresowaniem w innych krajach. W naszym jesteśmy pionierami, jeśli chodzi o jego organizację. W Białymstoku zorganizowaliśmy go po raz pierwszy i było to wydarzenie jednodniowe. W Myślenicach idziemy o krok dalej i turniej się rozrasta, będzie on trwał dwa dni – zaznacza dyrektor generalny cyklu Plaża Open Marcin Strządała.

Finały w Myślenicach, to podsumowanie wszystkich dotychczasowych rywalizacji. Dlatego też właśnie tu, rozdane zostaną nagrody dodatkowe. Standardowa pula nagród to aż 30 000 zł – po 15 000 zł na płeć. Dla duetów kobiet i mężczyzn, które najlepiej spiszą się w całym cyklu, przygotowano dodatkową nagrodę w kwocie 10 000 zł.

Plakat promocyjny Plaża Open - fot. UMiG Myślenice 

Wiadomo już, że do Myślenic przyjadą triumfatorzy dwóch wcześniejszych turniejów – w Łodzi i w Czeskim Cieszynie Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak. Są oni głównymi pretendentami do głównej nagrody. W turnieju kobiet wszystko jest jeszcze możliwe.

Rozgrywki w ramach Plaża Open 2022 Grand Prix Małopolski w siatkówce kobiet i mężczyzn toczyć się będą od piątku, wtedy to rozegrane zostaną eliminacje. W sobotę rozpocznie się turniej główny, a na niedzielę zaplanowano najważniejsze mecze turnieju – półfinały i finały. W piątek i sobotę wieczorem boiska w Myślenicach należeć będą do uczestników King Of The Court. To jednak nie wszystko, co czeka kibiców w weekend.

- Oprócz atrakcji sportowych, będzie mnóstwo konkursów, strefa dla dzieci wraz z dmuchańcami. Będziemy rozdawać dużo nagród, ufundowanych m.in. przez naszego sponsora strategicznego – PKN Orlen, który wspiera nas od 2018 roku – przyznał Marcin Strządała.

Na turniej zaprasza Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego oraz Gmina Myślenice pod honorowym patronatem burmistrza Jarosława Szlachetki.

Harmonogram rozgrywek i transmisji

Szczegółowe harmonogramy piątkowej rywalizacji mogą Państwo znaleźć na naszej stronie.

Tradycyjnie, transmisje z turnieju będą prowadzone na kanale YouTube - BDB Event. W niedzielę od  godziny 15:10 przeniosą się na antenę TVP Sport.
     
Od godziny 20:00 w piątek na boisko  główne wybiegną natomiast uczestnicy eliminacji National  Championships of King Of The Court. Ich celem będzie awans do  sobotniej rundy finałowej.

inf./fot. - UMiG Myślenice

Myślenice - najnowsze informacje