niedziela, 21 stycznia 2024 05:00

Na tę premierę czeka cały świat! Bilety na wydarzenie w Krakowie i Warszawie rozeszły się w mgnieniu oka

Autor Mirosław Haładyj
Na tę premierę czeka cały świat! Bilety na wydarzenie w Krakowie i Warszawie rozeszły się w mgnieniu oka

Już 24 stycznia w krakowskim kinie Kijów spotkanie z twórcami serialu “The Chosen”. Dwa dni później w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera kolejnego sezonu produkcji. Bilety na oba wydarzenia rozeszły się w mgnieniu oka. -Mamy wielkie wydarzenie, bo cały świat po raz pierwszy będzie oglądał czwarty sezon serialu. Najpierw w Los Angeles, później będzie Londyn, a trzecia jest Warszawa - mówi w rozmowie z Głosem24 Andrzej Sobczyk, prezes Stowarzyszenia Rafael.

The Chosen to w tym momencie najpopularniejszy serial opowiadający o życiu Jezusa. Entuzjaści zgodnie określają go mianem "serialu wszech czasów". Nic więc dziwnego, że, gdy w sieci pojawiła się wiadomość, iż polscy fani będą mogli spotkać się z jego twórcami, bilety na organizowane wydarzenia rozeszły się w mgnieniu oka.

Los Angeles, Londyn i Warszawa

W rozmowie z Głosem24 prezes Stowarzyszenia Rafael, Andrzej Sobczyk, zdradza, że pomysł na spotkanie z twórcami pojawił się już na samym początku. -Właściwie można powiedzieć, że naszym marzeniem było, aby ściągnąć do Polski ludzi, którzy tworzą w tej chwili najpopularniejszy na świecie serial o Jezusie. Uśmiecham się na samo wspomnienie o tym, ponieważ, jak byłem na planie filmowym w Stanach, miałem okazję rozmawiać z Jonathanem Roumie, czyli z aktorem grającym Jezusa. Gdy tylko powiedziałem mu, skąd jestem, odpowiedział: “Tak, tak. Koniecznie muszę przyjechać do Krakowa” i właśnie teraz to się stanie. Twórcy przyjęli nasze zaproszenie, a okazją do spotkania z nimi jest premiera czwartego sezonu serialu “The Chosen” - mówi Andrzej Sobczyk i dodaje: -Poprzednich premier nie dało się w ten sposób przygotować, ponieważ my (jako Polska) nadganialiśmy za producentami amerykańskimi kolejne sezony. Teraz mamy wielkie wydarzenie, bo cały świat po raz pierwszy będzie oglądał czwarty sezon serialu. Najpierw w Los Angeles, później będzie Londyn, a trzecia jest Warszawa.

Miało być kameralnie, będzie czerwony dywan

W styczniu na polskich fanów serialu czekają dwa ważne wydarzenia. Najpierw, 24 stycznia Jonathan Roumie i Elizabeth Tabish spotkają się z ambasadorami i widzami w krakowskim kinie Kijów. Dwa dni później (26 stycznia) w warszawskim Multikinie „Złote Tarasy” odbędzie się uroczysta premiera The Chosen 4 z udziałem gwiazd serialu.

–Bilety na obydwa wydarzenia, czyli zarówno to premierowe w Warszawie, jak i na spotkanie w Krakowie, rozeszły się w mgnieniu oka - wspomina Andrzej Sobczyk i dodaje: -Początkowo, jak zapraszaliśmy na spotkanie w Krakowie, mówiłem, że to będzie wydarzenie dla ambasadorów The Chosen. Wspominałem, że będzie kameralnie, będzie można spotkać się i zamienić słowo z aktorami, zrobić z nimi zdjęcie. A teraz mamy takie kameralne spotkanie, że spodziewamy się 800 osób w największym kinie w Polsce, czyli w kinie Kijów.

Również warszawskie wydarzenie jest organizowane dla większej ilości widzów niż pierwotnie zakładali organizatorzy. –Bilety rozeszły się w kilkanaście godzin, w związku z tym podjęliśmy decyzję o tym, że uruchomimy kolejne punkty i wydarzenie odbędzie się równolegle w kilku salach. Będzie transmisja z głównej sali na kolejne, w ten sposób w Warszawie mamy aż cztery sale – wyjaśnia Andrzej Sobczyk.

Spotkania będą miały nieco inny charakter, ale tym, co je połączy, będą obecność aktorów i pokaz kolejnej części The Chosen. – Do Polski przyjeżdżają aktorzy oraz ekipa organizacyjna. Będzie można spotkać odtwórcę głównej roli Jezusa, czyli Jonathana Roumie i filmową Marię Magdalenę, czyli Elizabeth Tabsh. Podczas krakowskiego wydarzenia będzie można spotkać się z aktorami, zrobić sobie z nimi zdjęcie i zadać im pytania. Będzie to także spotkanie ambasadorów. W Polsce jest 1500 osób, które mówią “My jesteśmy ambasadorami The Chosen i chcemy zanieść ten serial do kolejnych osób”. W związku z tym podczas spotkania będzie możliwość podzielenia się dobrymi rzeczami, które miały miejsce wokół serialu. Natomiast w Warszawie odbędzie się typowo premierowe wydarzenie, na którym pojawi się wielu ważnych gości. Nie zabraknie też czerwonego dywanu i mediów. Obydwa spotkania będą miały zupełnie inne charaktery, natomiast łączyć je będzie obecność naszych gości specjalnych.

200 mln widzów

Serial The Chosen wspina się na szczyty popularności w wielu miejscach na świecie. – The Chosen jest w tym momencie najpopularniejszym na świecie serialem opowiadającym historię Jezusa mówi Andrzej Sobczyk i dodaje: –Pierwszym celem całej organizacji The Chosen jest dotarcie do miliarda widzów. W tej chwili na całym świecie jest około 200 milionów ludzi, którzy oglądają serial regularnie. W Polsce mamy ok. 2 miliony widzów. To piękna liczba, natomiast najbardziej cieszy to, że ludzie, którzy oglądają serial, mówią: “Bóg jest nam troszkę bliższy. Przybliżyło nam to postać Jezusa” i to bardzo cieszy. Wydaje mi się, iż siłą serialu jest to, że postać Jezusa została pokazana w taki sposób, że jest bliski ludziom bez względu na to, czy są oni święci, czy grzeszni.

Polscy widzowie będą mogli obejrzeć kolejny sezon już 2 lutego. – Czwarty, najnowszy sezon serialu The Chosen będzie dostępny w polskich kinach od 2 lutego. Będzie można zobaczyć go w całości, co jest pewnym fenomenem. Na początku kina były zdziwione tym pomysłem, ale jak się okazało, jaka siła za tym stoi, pojawiła się pełna otwartość na to, żeby grać serial w setach po 2 odcinki na jedną wizytę w kinie (na przykład rozłożoną na miesiąc czy na półtorej, czy na 2 miesiące miesiące). Wspólne oglądanie jest zupełnie inne niż oglądanie w samotności.

Pozostałe sezony serialu The Chosen dostępne są w różnych miejscach: w aplikacjach, na stronach internetowych czy w telewizji. Pełna lista znajduje się na stronie www.thechosen.pl.

The Chosen

Okrzyknięty przez entuzjastów „serialem wszech czasów” The Chosen jest rzeczywiście największym filmowym przedsięwzięciem finansowanym przez społeczność fanów. Pierwsze trzy sezony przetłumaczone zostały na ponad 70 języków, a w dedykowanej aplikacji, w której społeczność wspierająca The Chosen może oglądać dotychczasowe odcinki, serial ma aż pół miliarda wyświetleń!

W ROLACH GŁÓWNYCH: Jonathan Roumie (Jezus), Paras Patel (Mateusz), Erick Avari (Nikodem), Shahar Isaac (Szymon Piotr), Liz Tabish (Maria Magdalena), Noah James (Andrzej), Lara Silva (Eden), George Harrison Xanthis (Jan), Vanessa Benavente (Maryja, matka Jezusa), Abe Bueno-Jallad (Jan Większy), Giavani Cairo (Tadeusz), Joey Vahedi (Tomasz), Alaa Safi (Szymon Zelota), Reza Diako (Filip), Austin Reed Alleman (Natanael), Luke Dimyan (Judasz), Amber Shana Williams (Tamar), Kirk B.R. Woller (Gajusz), Brandon Potter (Kwintus), David Amito (Jan Chrzciciel), Demetrios Troy (Łazarz), Paul Ben Victor (król Herod), Zhaleh Vossough (Weronika)

Fot.: Wikipedia, Rafael Film

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka