niedziela, 3 stycznia 2021 17:33

Następny polityk PiS zaszczepiony. Solidarna Polska żąda dymisji

Autor Tomasz Stępień
Następny polityk PiS zaszczepiony. Solidarna Polska żąda dymisji

– Okręg Solidarnej Polski w województwie opolskim w związku z przyjęciem szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 poza ściśle określoną kolejnością […] wzywa starostę nyskiego Pana Andrzeja Kruczkiewicza do złożenia w dniu dzisiejszym rezygnacji z pełnionej funkcji – uchwałę o takiej treści przyjął Zarząd Okręgowy Solidarnej Polski. Starosta Kruczkiewicz to kolejny polityk PiS zaszczepiony poza kolejnością.

Andrzej Kruczkiewicz, starosta nyski, to kolejny po staroście opatowskim polityk rządzącej partii, który skorzystał z okazji i zaszczepił się poza kolejnością.

Starosta z PiS zaszczepił się poza kolejką. Wyrzucili go z partii
Tomasz Staniek, starosta opatowski, ostatniego dnia starego roku zaszczepił się na Covid. Nie spodziewał się, że to zdarzenie przyniesie mu rozgłos na całą Polskę. Ale przyniosło też kłopoty. Starosta nie należy bowiem do grupy „zero” – personelu medycznego, który miał być szczepiony w pierwszej ko…

Kruczkiewicz nie należy do grupy „zero”, ale – jak sam się przyznał – 29 grudnia dostał zaproszenie na szczepienie od dyrektora ZOZ i z niego skorzystał. – […] moją intencją nie było szczepienie się poza kolejnością i w ogóle o to nie zabiegałem – pisze starosta w oświadczeniu. – Pan Dyrektor [ZOZ – przyp. red] Norbert Krajczy zaprosił mnie, abym mu towarzyszył przy szczepieniu i zapewnił mnie, że jest to zgodne ze wszystkimi procedurami, nad którymi on czuwa. W związku z powyższym, fakt mojego poddania się szczepieniu, nie wynikał z chęci szybkiego przyjęcia szczepionki, tylko z powodu tego, że zaufałem Panu Dyrektorowi Norbertowi Krajczemu, który przekonał mnie, że muszę mu towarzyszyć, aby dać przykład lokalnemu społeczeństwu, że szczepienie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i życia – dodaje starosta Kruczkiewicz.

Teraz będzie miał kłopoty. Zarząd Regionu Opolskiego Solidarnej Polski, głównego koalicjanta PiS, żąda jego głowy. – W sytuacji, w której w pierwszej kolejności szczepieniu poddawany jest personel medyczny, będący na pierwszej linii frontu walki z pandemią od wielu miesięcy, tego rodzaju zachowanie określamy jako skandaliczne, nieakceptowalne i nieetyczne. Uderza ono w podstawy całej strategii walki z COVID 19, przyjętej przez rząd Zjednoczonej Prawicy – piszą w uchwali polityce Solidarnej Polski. – W przypadku braku dymisji w dniu dzisiejszym, oczekujemy zdecydowanych i jednoznacznych działań ze strony Pełnomocnika Okręgowego PiS Pani Violetty Porowskiej i złożenia w dniu jutrzejszym przez Klub Radnych PiS w radzie powiatu nyskiego wniosku o odwołanie ze sprawowanej funkcji Pana Andrzeja Kruczkiewicza.

Problemy może mieć także dyrektor ZOZ w Nysie Norbert Krajczy. Premier Morawiecki zapowiedział bowiem wyciągnięcie konsekwencji także wobec placówek, które realizowały szczepienia poza kolejnością. – Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć potrzebującym. Placówki, które dopuściły tego procederu i osoby, które wykorzystują swoją pozycję do uzyskania szczepionki poza kolejnością szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień – powiedział Morawiecki.

Jak na razie starosta Andrzej Kruczkiewicz oddał się do dyspozycji władz Prawa i Sprawiedliwości i oświadczył, że jest gotów ponieść wszystkie konsekwencje swojej decyzji.

koronawirus najnowsze informacje

Fot: Facebook/Starostwo Powiatowe w Nysie

Polska

Polska - najnowsze informacje