poniedziałek, 14 czerwca 2021 11:54

Niedźwiedź. Jedyny kandydat na sołtysa przegrał wybory. Dostał … o jeden głos za mało

Autor Aleksandra Tokarz
Niedźwiedź. Jedyny kandydat na sołtysa przegrał wybory. Dostał … o jeden głos za mało

Niedźwiedź - malowniczo położona wioska w Gorcach w powiecie limanowskim. W tym miejscu doszło do kuriozalnej sytuacji. Jak informuje Onet, jedyny kandydat na sołtysa wsi nie wygrał, bo dostał ... o jeden głos za mało.

Wybory uzupełniające na sołtysa wsi Niedźwiedź odbyły się w minioną niedzielę. Jedynym kandydatem na ten urząd był 48-letni mieszkaniec tej miejscowości - Marian Górniak. Mimo tego mieszkańcy musieli oddać głos - za lub przeciw. I zrobili to - kandydat otrzymał 13 głosów za i 14 przeciw. Jeden był nieważny.

Jak informuje Onet, do głosowania uprawnionych było jednak 1044 osoby. Tymczasem tylko 28 wyborców wrzuciło swój głos do urny.

W protokole z wyborów uzupełniających sołtysa czytamy: "Gminna Komisja Wyborcza w Niedźwiedziu na podstawie protokołu OKW Niedźwiedź stwierdziła, iż kandydat nie uzyskał wymaganej liczby głosów, to jest 50 proc. głosów +1 za. W związku z powyższym nie wybrano Sołtysa wsi Niedźwiedź" – napisali członkowie Gminnej Komisji Wyborczej.

Zgodnie ze statutem sołectwa, jeżeli kandydat nie uzyska wymaganej ilości ważnych oddanych głosów, wówczas wyboru sołtysa dokonuje zebranie wiejskie w trybie opisanym w statucie sołectwa.

Mobilny punkt szczepień stanie w Mszanie Dolnej. Gdzie i kiedy?
Wiadomości Mszana Dolna. Wszyscy chętni otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson.

fot. UG Niedźwiedź

Limanowa - najnowsze informacje