środa, 26 kwietnia 2023 08:53

Niecodzienne zjawisko nad Krakowem. Taki przypadek zdarza się niezwykle rzadko

Autor Patryk Trzaska
Niecodzienne zjawisko nad Krakowem. Taki przypadek zdarza się niezwykle rzadko

Ci co nie mieli okazji zobaczyć na żywo, mają czego żałować. W Krakowie, w nocy z niedzieli na poniedziałek można było zobaczyć... zorzę polarną. Niezwykłe zjawisko wyciągnęło z domów setki tysięcy krakowian i krakowianek.

Zorza polarna to zjawisko świetlne, które występujące głównie w górnej atmosferze Ziemi, w okolicach biegunów magnetycznych. Są one bardzo popularne w okolicach kół podbiegunowych, gdzie panują dogodne warunki atmosferyczne.

Pomimo faktu, że zorzę polarną kojarzymy głównie z kołami podbiegunowymi zdarzają się przypadki, kiedy to zjawisko może występować na całym świecie.

Do właśnie takiej sytuacji doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 kwietnia) w Małopolsce. Zorza Polarna, która pojawiła się nad Krakowem wyciągnęła z domów tysiące ludzi. "Bo zorzę można zaobserwować czasami nawet w Krakowie i okolicach. Może rzadko, ale jednak!"

Bo zorzę można zaobserwować czasami nawet w Krakowie i okolicach. Może rzadko, ale jednak! 😆 🌄 Zdjęcia z niedzieli. Dobrej nocy i snów kolorowych, jak te widoki! 📸 Marcin Szymula Andrzej Opryś AOfoto.ᴾᴸ

Opublikowany przez Kraków PL Poniedziałek, 24 kwietnia 2023

Mieszkańcy, którzy mieli okazję zobaczyć zorzę na żywo nie ukrywali swojego zachwytu. "No i po co nam wyjazdy do Skandynawii na oglądanie zorzy skoro mamy swoją" – pisała Pani Eliza. "Coś pięknego" – dodawała Pani Grażyna.

fot. kraków.pl/Facebook

Kraków

Kraków - najnowsze informacje