środa, 27 października 2021 05:00

Inwestycje na Podhalu - 40 ton i 104 metry

Autor Edyta Sowa
Inwestycje na Podhalu - 40 ton i 104 metry

Na most i przebudowę skrzyżowania: 12,5 milionów złotych, z czego 7,5 mln to środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. 3 miliony pochodzą z budżetu Województwa Małopolskiego - taki jest koszt inwestycji, która otrzymała także ponad 2-milionowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

22 października wbito symbolicznie pierwszą łopatę pod budowę mostu, w wydarzeniu tym wzięli udział marszałek Witold Kozłowski, poseł Anna Paluch, senator Jan Hamerski, a także samorządowcy z regionu Sądecczyzny i Podhala.

Inwestycja obejmuje budowę mostu z przebudową skrzyżowania. Obiekt o nośności 40 ton będzie miał 104 metry długości i 9 metrów szerokości.

To największa kwotowo inwestycja w historii Gminy Ochotnica Dolna. Mam nadzieję, że zgodnie z planem pod koniec lutego 2023 roku ponownie się tu spotkamy, aby oddać ten most do użytku. To długo oczekiwana inwestycja przez kierowców, mieszkańców, potrzebna dla rozwoju Gminy Ochotnica Górna. To inwestycja, która bez wątpienia ułatwi podróżowanie i pozytywnie wpłynie na ruch turystyczny w Tylmanowej- mówi marszałek Witold Kozłowski.

Poprzednia przeprawa, którą do tej pory mogły przejechać samochody do 2,5 ton służyła mieszkańcom przez ponad 50 lat.

- To ważna inwestycja także dla rowerzystów - dodaje marszałek. - Przez nowy most przebiegać będzie trasa VeloDunajec. Bardzo się cieszę - bo dostaje takie sygnały od samorządowców, że nasze trasy cieszą się dużą popularnością. To motywuje do rozwoju - podkreśla Witold Kozłowski.

info i foto. UMWM

Podhale

Podhale - najnowsze informacje