środa, 19 sierpnia 2020 08:22

Olkusz: Skradzione mienie odzyskane!

Autor Justyna Niemiec
Olkusz: Skradzione mienie odzyskane!

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przedstawili 30 zarzutów mężczyźnie, który na terenie całego powiatu kradł samochody oraz włamał się do domu jednorodzinnego. Podejrzany trafił do aresztu. Mężczyźnie grozi surowa kara, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

Początek sprawie dała interwencja policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z olkuskiej komendy, którzy 10 lipca br. zatrzymali 40-letniego mężczyznę, po tym jak włamał się do domu jednorodzinnego w czasie snu domowników. Ukradł wówczas portfel, w którym znajdowały się karty płatnicze.

Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja, gdy ten próbował wypłacić pieniądze w pobliskim bankomacie. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie mu łącznie 25 zarzutów kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem. Mężczyzna działał wówczas w warunkach recydywy i był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. 10 lipca br. Sąd Rejonowy w Olkuszu aresztował go tymczasowo na trzy miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego podejrzewali również, że zatrzymany był powiązany z kradzieżami samochodów. Jak dowiedziono, mężczyzna w okresie od 20 czerwca do 8 lipca z terenów posesji znajdujących się w gminie Olkusz, ukradł cztery samochody osobowe: volkswagena transportera, volkswagena polo, renault lagunę oraz fiata seicento.

Ponadto ustalono również, że 20 czerwca mężczyzna dokonał włamania do pojazdów, które były zaparkowane przy jednej z posesji w Olkuszu - ukradł z nich m.in. elektronarzędzia i papierosy.  
10 sierpnia br. śledczy przedstawili w tej sprawie kolejne zarzuty kradzieży z włamaniem.
Skradzione samochody zostały przekazane właścicielom. Policjanci zwrócili też część elektronarzędzi. Łączna wartość odzyskanego przez policję mienia, to około 50 tysięcy złotych.

Info i foto: KPP Olkusz

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje