wtorek, 5 kwietnia 2022 09:36

Oświęcim. Kolizja na Konopnickiej. Aż 3 pojazdy

Autor Tomasz Stępień
Oświęcim. Kolizja  na Konopnickiej. Aż 3 pojazdy

Zmiana pogody - padający deszcz, gorsza widoczność - dają o sobie znać. Dziś (5.04.2022) o godzinie 6 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło w Oświęcimiu na ulicy Konopnickiej.

Jak wstępnie ustalili policjanci, 36-letnia mieszkanka powiatu chrzanowskiego kierując samochodem marki Renault najechała na tył samochodu marki Volkswagen Golf którym kierował 34-letni mieszkaniec gminy Chełmek, który z kolei uderzył w tył samochodu marki Peugeot za którego kierownicą siedziała 40-letnia mieszkanka gminy Chełmek.

W wyniku kolizji uczestnicy nie doznali poważniejszych obrażeń ciała w związku z tym sprawczyni została ukarana mandatem i punktami karnymi.

– Podziękowania za prawidłową reakcję należą się świadkom zdarzenia, którzy powiadomili służby ratunkowe oraz pospieszyli z pomocą jego uczestnikom – mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka, Oficer Prasowy KPP w Oświęcimiu.

Policjanci przypominają kierowcom, aby podczas opadów atmosferycznych zwiększyli odległość od poprzedzającego pojazdu przy jednoczesnym zmniejszeniu prędkości i dostosowaniu jej do warunków drogowych. Tylko wtedy będą  mogli bezpiecznie wykonać manewr hamowania. – Zwiększ odstęp, zmniejsz prędkość – apelują policjanci.

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje