czwartek, 25 maja 2023 13:00

Pilny apel policji. Zaginęli oboje. Mogą być na terenie Małopolski

Autor Katarzyna Jamróz
Pilny apel policji. Zaginęli oboje. Mogą być na terenie Małopolski

Trwają poszukiwania zaginionej 44-letniej Anety Jagła oraz 49-letniego Adama Jagła. Małżeństwo kilka dni temu opuściło mieszkanie w Warszawie i do chwili obecnej nie nawiązało kontaktów z rodziną.

Zaginieni w nocy z dnia 20 na 21 maja około godz. 00:00 opuścili w sposób naturalny swoje miejsce zamieszkania. Małżeństwo zostawiło w domu dwóch nastoletnich synów w wieku 17 i 14 lat. Jak nieoficjalnie wiadomo, para miała zostawić im wiadomość, że "życzą im powodzenia w życiu".

Jak poinformował rzecznik prasowy KPP w Zakopanem, nie wykluczonym jest, że zaginieni z 22/23 maja nocowali w schronisku górskim Murowaniec w Tatrach. –Wszystkie osoby, które posiadają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu zaginionych lub widziały te osoby w ostatnim czasie proszone są o pilny kontakt z oficerem dyżurnym mokotowskiej Policji przy ul. Malczewskiego 3/5/7, najbliższą jednostką Policji lub numerem alarmowym 112 – apeluje asp. sztab. Roman Wieczorek.

TOPR włącza się do poszukiwań

W czwartek (25 maja) Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, na prośbę Policji, włączyło się w poszukiwania małżeństwa z Warszawy. Ratownicy przeszukują rejon czarnego szlaku prowadzącego z Hali Gąsienicowej do Brzezin, gdzie zaginieni mieli być widziani we wtorek. Do poszukiwań używany jest również śmigłowiec TOPR-u.

Rysopis zaginionych

Aneta Jagła ma 170 cm wzrostu, sylwetkę masywną, włosy długie fryzura typu bob, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu z wizerunkiem pantera, może nosić okulary korekcyjne. Przy sobie może posiadać kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrana była na sportowo.

Adam Jagła ma 182 cm wzrostu, sylwetkę normalną, włosy krótkie szpakowate, zarost krótki, kuleje na prawą nogę, prawdopodobnie posiada tatuaż na lewym ramieniu. Może posiadać przy sobie kartę bankomatową banku ING lub PKO BP. W dniu zaginięcia ubrany był na sportowo.

Fot. Policja Zakopane

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka