poniedziałek, 8 lipca 2024 12:41

Podczas zabawy w termach doszło do dramatu. 11-latka w ciężkim stanie

Autor Katarzyna Jamróz
Podczas zabawy w termach doszło do dramatu. 11-latka w ciężkim stanie

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotę (6 lipca) na kąpielisku termalnym w Bańskiej Niżnej w powiecie nowotarskim. Podczas zabawy 11-letnia dziewczynka nagle straciła przytomność. Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe.

Do wypadku doszło w godzinach popołudniowych. Jak informuje Onet.pl, według wstępnych ustaleń policji dziecko poślizgnęło się w trakcie zabawy i uderzyło głową o podłogę. Z nieoficjalnych ustaleń portalu wynika, że dziewczynka zdążyła jeszcze podejść do ratownika i przekazać mu, że ma problemy z oddychaniem – po chwili zemdlała.

Stan dziecka jest ciężki. Lądował LPR

Na miejsce natychmiast zadysponowano służby ratunkowe. 11-latka została przetransportowana śmigłowcem Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Nowym Targu. Stamtąd zaś po dziecko przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał je do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Dziewczynka obecnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jej stan jest ciężki. Przyczyny i okoliczność dramatycznego zdarzenia wyjaśnia policja.

Fot. Ilustracyjne/Pixabay

Podhale

Podhale - najnowsze informacje

Rozrywka