niedziela, 18 czerwca 2023 08:03

Policjanci zrobili zasadzkę na biorących udział w nielegalnych wyścigach

Autor Mirosław Haładyj
Policjanci zrobili zasadzkę na biorących udział w nielegalnych wyścigach

W miniony piątek, w godzinach wieczornych policjanci z krakowskiej drogówki przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie procederu nielegalnych wyścigów w stolicy Małopolski.

9 czerwca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie w godzinach wieczorno-nocnych przeprowadzili działania, mające na celu eliminowanie zjawiska „nielegalnych wyścigów” na terenie miasta. Funkcjonariusze pojawili się m.in. na ulicach, na których według zebranych informacji dochodziło wcześniej do organizowania nielegalnych wyścigów. Ich uczestnicy niejednokrotnie po zmroku zakłócali spokój mieszkańców Krakowa, a ich niebezpieczne zachowanie powodowało przede wszystkim zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Piątkowe działania skoncentrowane były głównie we wschodniej części miasta. Podczas trwania akcji krakowscy policjanci nałożyli na kierujących 43 mandaty karne (na łączną kwotę 24 000 złotych), 1 kierujący został pouczony, a w 24 przypadkach interwencje zakończyły się sporządzeniem dokumentacji, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych w związku z niewłaściwym stanem technicznym pojazdów, a 1 kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, został zatrzymany.

W nielegalnych wyścigach biorą udział przede wszystkim młodzi niedoświadczeni  kierowcy, którzy szukają w nich szybkości, adrenaliny i dużej dawki emocji.  Policjanci apelują o doskonalenie sportowych umiejętności prowadzenia samochodu w miejscach do tego przeznaczonych, tj. ośrodkach doskonalenia techniki jazdy. Na sportową jazdę samochodem w otwartym ruchu ulicznym nie ma miejsca, dlatego funkcjonariusze krakowskiej drogówki zapowiadają zwiększoną ilość podobnych działań. Pamiętajmy, że wyścigi w mieście niosą ze sobą poważne ryzyko tragicznych zdarzeń i śmiertelne niebezpieczeństwo.

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka