czwartek, 5 września 2019 20:48

Powiat wadowicki: Gdzie powstaną nowe chodniki?

Autor Anna Piątkowska-Borek
Powiat wadowicki: Gdzie powstaną nowe chodniki?

Chodnik w Kleczy już gotowy, ale na tym nie koniec.

Zakończył się kolejny etap budowy chodnika przy drodze powiatowej nr 1731K Stryszów – Klecza Dolna. Przez dwa lata wybudowano łącznie około 1,2 km chodnika. Teraz w Kleczy powstało jeszcze około 220 metrów ciągu pieszego i w ten sposób inwestycja została dokończona.

Odbioru końcowego dokonano 4 września. Koszt inwestycji to 235 tys. zł, z czego połowę kwoty wyłożył powiat wadowicki, a połowę gmina Wadowice.

Chodniki powstają też przy innych drogach powiatowych. Do 26 października powinna zakończyć się inwestycja przy drodze nr 1767K Wadowice – Wieprz w miejscowości Frydrychowice. Tu pierwotnie w tym roku miało powstać około 500 metrów ciągu pieszego, ale w związku z tym, że po przetargu pozostały wolne kwoty, przewidziano wykonanie dodatkowych prac. Jest szansa, że w sumie wybudowanych zostanie około 600 metrów chodnika. Środki na inwestycję pochodzą z budżetu powiatu oraz gminy Wieprz.

Nowe odcinki chodnika powstają aktualnie także wzdłuż drogi powiatowej 1729K Leśnica – Stryszów – Zembrzyce. W Zakrzowie zaplanowano około 260 metrów nowego ciągu pieszego. Ale znowu – ponieważ po przetargu pozostało trochę pieniędzy, jest szansa na wykonanie dodatkowych około 100 metrów. Prace winny zakończyć się do końca września, a środki finansowe wyłoży powiat oraz gmina Stryszów. Z kolei w Stroniu powstaje około 268 metrów nowego chodnika. Również i do tego zadania dokłada się gmina Stryszów. Prace zakończą się na początku października.

Źródło: Powiat wadowicki

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje